Güvenlik SendikalarıÖgg Haber

Vakıf bank güvenlikler lider sendika ile çalışacagız diyor…

vakıf bank güvenlik çalışanlarının, yaklaşık 1500 kişi gibi bir kısmının vakıf bünyesine geçmesi ile birlikte sendikal haklarını alabilmek ve çalışma hayatlarının düzenli gidebilmesi için sendika araştırmasına gittikleri belirtiliyor. Bir kısım vakıf bank çalışanının istişaresi sonucu özel güvenlik sektöründe günden güne büyüyen ve iktidarlı yürüyüş sağlayan, Hak İş konfederasyonunda bir güvenlik sendikasında çalışma hayatımızı sürdürmeyi düşünüyoruz dedi.

vakıf bank çalışanları ile yaptığımız görüşmede bizlere düşünceleri anlatan güvenlik görevlileri şunları belirtti: Yıllardır özel güvenlik görevlisi olarak gerek sektörde gerekse vakıf bank bünyesinde çalışmaktayım, Kurum içerisinde buyuk bölümümüz vakıf bünyesine geçiş sağladık ve diğer arkadaşlarımızın geçişi ile kurum bünyesinde çalışanlar olacağız ve sendikal faaliyetlerimizi yürütmek için bir yol çizmeye çalışıyoruz ve güvenlik sektöründe en iyi sendika ile çalışmayı düşünüyoruz,  bunu Hak-İş Konfederasyonunda faaliyet sürdüren 2 sendikadan birini diye düşünüyoruz bu takibi sadece benim düşüncem değil genel olarak bir düşüncedeyiz. Hak İş konfederasyon başkanının işçilerini korumak için yapmış oldugu eylemler yürüyüşler gözler önünde Ankara’dan yürüyüş başlatan genel başkan mücadele adamı oldugu buradan belli, Hak İş Konfederasyon içindeki şu anda öz güven-sen ve öz iş sendikası arasında kararsız kaldık.

Antalya’daki Vakıf Bank Güvenlikler Sendika Tecrübemiz Oldu

Bundan yıllar önce Antalya vakıf bank güvenlik görevlilerimiz bir sendikadan darbe yediğini geçmiş yıllardan bu yana çalışan arkadaşlarımız bilmektedir, bu bize bir tecrübedir ve bu duruma bir daha düşeceğimizi sanmıyorum yinede hayırlısı demeliyiz.

Sosyal Medya Sendikacıları Uzak Dursun

Şu anda bir sendika kendine site açmış, birde sosyal medya sayfası kurmuş aksama kadar kendi haberlerini yapıyor, başkanımız bunu yaptı, başkanımız şunu yaptı haberleri görüyoruz, yıllardır sektörde çalışan arkadaşlarımız baktığında 5188 sayılı kanunda ve sektörde hiç bir işlem yapılmadığı aksine günden güne kötüye gittiği görülmektedir. Aksama kadar reklam yapan sendikanın haberlerinden artık herkes bıktığı belli adeta kına geldi, bizim düşüncemiz reklam Mahmut Arslan gibi bir işçisi için yolları kateden  olmalı işçi böyle savunulur diye düşünüyorum ve arkadaşlarımda aynı düşüncede dedi DEDİ.

özel güvenlik haber

özel güvenlik
özel güvenlik haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: