Typ güvenlik

0
73

Typ güvenlik

typ güvenlik (toplum yararına program) kapsamında 3 bakanlığın ortak protokolü ile gecen yıl (01.11.2017) tarihinde okullara güvenlik alımı ile başlayan toplum yararına program kapsamında olan ve işsizliğin bir nebzede azalması için oluşturulmuştur.

Typ güvenlik için imzalar atıldı

Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı, içişleri bakanlığı ve milli eğitim bakanlığın ortak protokol ile hayata girmiş olan typ güvenlik okul yönetimleri ve okul aile yönetimleri tarafından buyuk ilgi gördüğü bilinmektedir  ve okullara güvenlik görevlileri, göreve başladıktan sonra okul çevrelerinde ve okul içinde olan olayların %70 azalması okul yönetimlerini memnun ederken emniyet birimlerin inde işlerini rahatlatmıştır. Okul önlerindeki dışarıdan tehlike olan bireyler okul güvenliği ve emniyet mensuplarının iş birliği neticesinde kısa zamanda etkisini azaltarak daha güvenli okullar olma yolunda bir adım attı-gıda gözlerden kaçmamaktadır.

Typ güvenlik

Typ güvenlik tekrar başlayacak mı ?

ilk başladığı dönemde pilot başlangıcı olan Typ, memnuniyet olması ile devam edeceği gelen bilgiler arasında olsada, ülkemize şu anda dış tehditlerin oyunları ve döviz kuru üzerinden yapılan yaptırımlar neticesinde ülkenin bazı maddi tedbir alacagıda söz konusu oldugu bilinmektedir ki bu durumda typ güvenlik görevlileri bu dönemde okullara başlıyacagı kesin olmamaktadır. Gecen haftalarda cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan acil olarak yapılması gereken 100 önemli konunun içindede bulunan her okula bir polis görevlendirilecek maddesinin tam olarak içeriğinin açıklamamasında ilerleyen süreçte ne gibi bir düzenleme getirileceği  anda belli olmamaktadır.

Typ güvenlik işkur aracılığı ile alım yapıyor

İşkur üzerinden alımların yapıldığından dolayı typ  kapsamında başvuru yapacak görevlilerin neredeyse her gün işkur müdürlüklerini arayarak bilgi talep etmesi ve işkur personelininde bu konuda herhangi bir bilgiye sahip olmadığından dolayı işkur personeli ve güvenlik görevleri tarafından laf münakaşasına sebebiyet verdiği belirtiliyor. Typ başvuru tarihlerinin şu anda netlik kazanmamasından dolayı veya müdürlüklerden işkur personeline bir bilgi gelmediğinden dolayı maalesef onlarında bizim gibi typ konusunda bir bilgileri bulunmamaktadır.

Typ güvenlik

Özel güvenlik haber (www.ozelguvenlik.web.tr) sitesi olarak typ özel güvenlik görevlileri hakkında en güncel haberleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz, il il Typ alımı, Typ başvuru tarihleri ‘ni sizler için takip edip sizlerle paylaşacağız.

özel güvenlik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here