TYP

Typ güvenlik başvuru

Typ güvenlik başvuru

typ güvenlik görevlileri başvuru yapılacak tarihi dört gözle bekliyor. İşkur üzerinden toplum yararına programa, Çalışma sosyal güvenlik bakanlığı, Milli eğitim bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın ortak protokolü ile okullarda can ve mal güvenliği korunmasının ön plana çıkarılması için 8 aylık çalışma kapsamında milli eğitime bağlı okullara güvenlik görevlileri aldığı ve geçen yıl bu düzenleme ile ilk milli eğitim okullarında görev yapan güvenlik görevlileri İŞKUR’un alım yapacağı tarihi bekliyor.

Typ güvenlik

Typ güvenlik başvurusu

Yaklaşık 2 ay kadar önce cumhurbaşkanı ve AK parti’nin genel başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke için yapılması gereken 100 maddelik konuları açıklarken, her okula bir polis görevlendirilecek söyleminin ardından, çeşitli kişilerden başka bakış açıları oluşmuştu, kimine göre milli eğitime bağlı okullara güvenlik alımı olmayacağı belirtirken, kimisine göre ise her okula bir bağlı polis sadece güvenlik görevlileri ile okul polisinin hızlı diyalog kurulması amacı ile yapılacak bir uygulama olduğunu karakolda her bir polise bir okul tayin ederek hızlı iletişimi anlatmak istediğini savunanlar oldu .

Typ güvenlik başvuru

Okulların açılmasına kısa bir süre kalması ile Typ güvenlik başvuru ‘su yapacakları bir heyecan sardı, hükümetten cumhurbaşkanının açıklamasına herhangi bir açıklama getirilmezken, Typ güvenlik görevlileri ise okullara polis bakacak olsaydı şimdiye kadar olurdu bu senede yine güvenlik görevlileri bakacak söylemleri dilden dile dolanmaya başladı. Son dönemde işkur ‘un kullara güvenlik görevlisi alınacağını açıklamasının üzerine typ ‘lilerin bekleyişi devam ediyor

özel güvenlik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı