Türk-iş’e üyelerinden bile tepki geliyor…

0
94
Türk-iş

Türk iş konfederasyonuna sosyal medyadan tepki

Turk iş konfederasyon başkanı Ergün Atalay‘a tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda hükümetin vermiş olduğu zam oranlarına tepki gösteren ve kabul edilemez gerekirse, grev kararı alırız diyen Türk-iş konfederasyon başkanının bugün hükümet yetkililer ile bir araya gelerek, anlaşma sağlandığı, zam oranları kamuoyuyla paylaşıldı. Kamuda çalışan işçiler lehine herhangi bir  değişik olmadığını savunan işçiler Türk iş konfederasyonuna sosyal medyadan tepki göstermeye başladı, bu tepkiler içinde kendi konfederasyon üyelerininde olması dikkat çekerken. Çoğu işçinin konfederasyondan ayrılma kararı aldığı belirtiliyor.

Hükumet ile anlaşma pazarladığında olan Atalay 696 sayılı KHK ile herhangi bir açıklama yapılmaması ve 2020’ye kadar herhangi bir kazanım sağlayamayan kamu işçileri, sosyal medyayı hareketlendirdi, En büyük tepki ise hak iş konfederasyonu ve kendi konfederasyonuna bağlı sendika üyelerinden gelmeye başladı.

Türk iş başkanı Show yapıyor

Sosyal medyada en çok konuşulan olayların başında ise Ergün atalayın her zaman aynı şeyi yaptığı, esip gürleyip sonradan hükümetin vermiş olduğu oranları kabul etmesine tepki gelmektedir.  2020 yılına kadar, KHK ile sürekli işçi statüsüne geçen işçilerin hiçbir kazanım sağlayamadı toplantının ardından sarı sendika söylemleri sosyal medya üzerinde büyümekte. Sosyal medya üzerinde yapılan bazı paylaşımları sizlerle paylaşıyoruz.

özel güvenlik haber

özel güvenlik haber 1özel güvenlik haberözel güvenlik haber 2özel güvenlik haber 3özel güvenlik haber 4

özel güvenlik

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here