Ögg Haber

Tav Güvenlik büyümeye devam ediyor

 

Tav Güvenlik büyümeye devam ediyor

TAV Güvenlik, uçak Özel güvenlik hizmeti verilen hava limanı miktarını 8’e çıkarttı. TAV Hava limanları ‘ndan uygulanan bildirime göre, Türkiye’de bu bölgede yetkili üç firma arasında bulunan TAV,  insan kaynağıyla uluslararası standartta hizmet sunuyor.

TAV Havalimanları iştiraki TAV Güvenlik,

İstanbul Havalimanı ‘nın yanında Sabiha Gökçen, Antalya ve Milas-Bodrum havalimanlarında da hava yollarına ve alakalı kuruluşlara uçak Özel güvenlik hizmeti vermeye başladı. Şirket 2012’den bu yana İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes ve Gazipaşa-Alanya havalimanlarında aynısı hizmeti sağlıyor.

TAV Güvenlik bu arada 10 Özel eğitimli köpekten meydana gelen K9 birimiyle kargo ve bagaj patlayıcı belirleme hizmeti de sunuyor. TAV , Air France/KLM, Saudi Arabian Airlines, Air Algerie, Kuwait Airways, IndiGo’nun da aralarında bulunduğu hava yollarının yanında Birleşmiş Milletler ‘e bağlı uluslararası Göç Teşkilatı (IOM) gibi kuruluşlara da görev sağlıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TAV Güvenlik Genel Müdürü Turgay Şahan, şunları kaydetti: “Özel güvenlik pazarında sahip olabildiğimiz 22 senelik tecrübeyle operasyonel yeteneklerimizi ve etkinlik alanlarımızı geliştirmeye devam ediyoruz.  Şu anda İstanbul’daki üç havalimanı da dahil olmak suretiyle Türkiye’de 8 beynelmilel havalimanında sivil havacılık güvenliği ve uçak Özel güvenlik hizmeti veriyoruz.  Aynı vakitte üniversite, sağlık kurumu, alış veriş merkezi ve fabrika gibi tahminen 90 değişik lokasyonda da kuruluş güvenliği hizmeti sunuyoruz.
Geçen sene 11 değişik hava yolu şirketinin tahminen 6 bin uçuşunda uçak Özel güvenlik ve K9 hizmeti verdik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı