Sendika Başkanımız Trump İle güvenlik sektörünü görüştü

0
85

Sendika – Türkiye’nin en popüler ve büyük sektörlerinden biri olan özel güvenlik sektörü günden güne büyümeye devam etmekte oldugu ve gecen yılın istatistiklerine bakılacak olursa iddialara göre 1,5 milyona yakın özel güvenlik kimlik kartı olan ve bunun 300 bine yakını kamuda ve 500 bine yakın kişinin ise özel sektörde çalıştığı belirtiliyor. Sektör büyüdükçe maalesef sorunları ve dertleride arttığı görülmekte. Güvenlik Maaşları, İşsizlik, Hak Kaybı gibi sorunlar sektörün başında gelen sorunlardan…

Sektörde yıllardır Aktif çalışma hayatı sürdüren kişiler ve değişik kurumlarda çalışma hayatını sürdüren güvenlik görevlileri ile yaptığımız görüşmelerde cogunun sorunlarının aynı oldugu görülmekte, malaesefki sektör ile ilgilenen ve başı boşluktan dolayı adeta güvenlik sektörü danışman elemanı haline geldi, kamuda çalışan bir arkadaşımız ile yaptığımız görüşmede ise:

Yıllardır bu sektör üzerinde kamuda çalışma hayatımı sürdürmekteyim. Güvenlik sektörü maalesef kurulduğu günden bu yana bir değişiklik görmedi ve hala 5188 sayılı kanunun içi boş şekilde devam etmektedir. Güvenlik Görevlisini adeta danışman elemanı gibi görmekteler ve cogu yerde bu şekilde çalışmaktayız.

Reklamcı Güvenlik Sendikası

Sektörümüzün büyüklüğü adeta rant kapısı halini almış şekilde, kim nereden bir rant acarım derdinde. Bir veya iki sendika ise filmlerdeki reklamlar gibi belli bir yerde görünüp kısa süre sonra kayboluyor. Facebook üzerinden yapılan paylaşımlara baktığınız zaman zaten kendilerini belli etmektedirler. her gün yeni bir iş yapmış gibi haberler görüyoruz ama maalesef ortada hiç bir şey yok. öyle haberler görüyoruz ki adeta dalga geçer gibi, bizler sendikalardan reklam değil icraat bekliyoruz artık.

Sendika Başkanımız Trump İle güvenlik sektörünü görüştü

Bir sendikanın oturup aksama kadar başkanımız bunla görüştü, şuraya gitti diye paylaşım yapmaz diye düşünüyorum. artık sektör çalışanları bıktı, bir üye kapmak için neler yapıldığını sosyal medyaya girdiğimizde görüyoruz. yakında Sendika Genel başkanımız Trump ile özel güvenlik sektörü hakkında görüştü veya başkanımız turmp ‘a sektör hakkında dosya hazırlayıp gönderdi diyecek diye bekler hale geldik.

Ya bizim hakkımızı savunun ya gidin

ben ve bir kaç arkadaşımız artık hiç bir sendikaya üye değiliz istifa ettik, çünkü baktığımızda sadece laf olduğunu görüyoruz. ve yeni oluşum olmasını bekliyoruz yeni rakip sendikaların gelmesini istiyoruz dedi.

özel güvenlik haber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here