Securitas güvenlik nasıl?

0
110

securitas güvenlik nasıl?

Securitas 1937 yılında kurulan bir güvenlik firmasıdır ve ilk kurulduğu yer İsveç olarak bilinmektedir. Dünyanın cogu kıtasında faaliyet yürüten Securitas firması nın çalışanların maaş konusunda tatminkâr olduğunu söylemektedir. Dünya çapında faaliyet yürütmesinden dolayı işçi hakları ‘na biraz daha önem veren güvenlik firması genelde ege bölgesi ve Marmara bölgesinde faaliyet yürütmektedir. Çok büyük ve köklü bir firma olduğu dünyanın her bölgesine dağılımından da görülmektedir. Prensipleri olan bir firmadır kıdem ihbar gibi tazminat alacakları kolay kolay kalmaz. Logosunda bulunan 3 kırmızı noktasının anlamı mevcuttur. Doğruluk, Cesaret, Güven olarak bilinmektedir. Yaklaşık 40 ülkede 260 binden fazla aktif çalışanının olduğu iddia edilmekte.

 

Securitas güvenlik genelde avm ’lere yönelmiş bir durumda ve tepe ve pronet gibi Türkiye’de alarm merkezi sisteminde fazla isminden söz ettirmemiş olsa da, Türkiye’nin ve dünyanın en büyük güvenlik firması olma özelliğine sahiptir.

 

Securitas maaş konusunda cogu firmaya göre yüksek verse de diğer ülkelerde çalışan security maaşlarına göre düşük ücret ödemekte olduğu bilinmektedir, bunun sebebi ise ülkemizde olan güvenlik sektörüne patronların 2.ci plandaki kişiler olarak bakmış olduğundan kaynaklandığı iddia ediliyor, proje ihalelerinde Türkiye standartlarına göre ücret verdikleri için dünya çapında çalıştırdıkları diğer elemanlara göre ücrette düşüklük gösterdiği belirtiliyor. Genel olarak ege bölgesi ve Marmara bölgesinde yoğunluk kazanmış olsalar da büyük ve köklü ihaleleri almışlardır (Migros) gibi.

securitas güvenlik nasıl? diye sorun arkadaşlara azda olsa firma hakkında bilği vermeye çalıştık.

özel güvenlik

özel güvenlik haber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here