Ptt pall güvenliklerin istifaları için acil toplantı yapıldı iddiası

0
122

Ptt pall güvenliklerin istifaları için acil toplantı yapıldı iddiası

Ptt pall güvenlik görevlilerinin istifalarını durdurmak amacı ile toplu sözleşme imzalayan güvenlik iş sendikası yönetimi Ankara da toplantı gerçekleştirdi. Son dönemlerde siyah bulutların üzerinde dolandığı güvenlik iş sendikası, şimdide İstgüven ile özgüven sen arasında imzalanan ve özel güvenlik görevlilerinin gece mesaisi alması, Güvenlik iş sendikası ve ptt pall çalışanlarının arasını açmasına neden oldu. Edinilen bilgilere göre ptt pall çalışanları sendikaya sitemlerini istifa ederek gösterdiği iddia ediliyor. Son 15 gün içerisinde çeşitli illerde çalışan ptt pall güvenlik görevlileri istifaya ettiği ve özgüven sen ’in yaptığı toplu sözleşmeden sonra bu sayının hızlı bir şekilde ilerlemesi üzerine güvenlik iş sendikası acil olarak yönetim, il başkanları, bölge başkanları, bazı iş yeri temsilcileri Ankara da toplanma kararı aldığı iddia edildi.

PTT PALL güvenlik görevlileri bizim sözleşmemizde niye yok

Ptt pall ‘da uzun yıllardır çalışan özel güvenlik görevlileri, ptt ile güvenlik iş sendikasının arasında yapılan sözleşme ile bazı haklarına kavuşmuşlardı. Güvenist ile yapılan sözleşmeden hemen sonra, bazı illerdeki güvenlik görevlileri ortak karar alarak bulundukları sendikadan istifa ettikleri ve bunun üzerine ptt pall ‘da istifaların hızlandığı iddia ediliyor. Büyükşehirler de başlayan istifalar Türkiye genelindeki ptt çalışanları üzerinden yayınlamaya başladığı Ankara, İstanbul, Antalya da istifaların 50’yi geçtiği iddia ediliyor.

Güvenlik iş sendikası toplantı düzenliyor

Edinilen bilgiye göre güvenlik iş sendikası il temsilcileri, bölge başkanları, iş yeri temsilcileri Ankara da bir araya gelerek istifaların durdurulması için belli kararlar almaya çalıştığı belirtiliyor. Özel sektörde ilk toplu sözleşmesini gerçekleştiren sendika sözleşmeden kısa bir süre sonra istifaların gelmesi sonucunda toplantı düzenleyerek bilgi edinmeye ve istifaları ertelemeye çalıştığı iddia edildi.

özel güvenlik
 özel güvenlik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here