Güvenlik Sendikaları

Özgüven sen, Güvenlik İş’i Parçalıyor iddiası

Özgüven sen, Güvenlik İş’i Parçalıyor iddiası

Güvenlik Sektöründe bilindiği üzere konfederasyonlara bağlı olarak faaliyet yürüten 4 büyük sendika olduğu bilinmekte. Hak-iş konfederasyonuna bağlı olarak faaliyet yürüten ve güvenlik sektörüne en son giren öz güven sen önümüzdeki günlerde CSGB (Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı) tarafından açıklanacak olan sendika üye istatistiklerinde birinci olarak çıkacağı bekleniyor.  Hak-iş Konfederasyonunda faaliyetlerine devam eden öz güven sen ‘e çoğunlukla Türk-iş konfederasyonunda faaliyet yürüten Güvenlik-İş sendikasından geçiş olduğu iddia ediliyor. Günden güne büyüyen özgüven sen, bazı eski sendikacılara göre adeta güvenlik-iş sendikasını parçaladığını iddia ediyor. Güvenlik İş’ten ayrılan eski temsilciler, il başkanları üyelerini özgüven sen ’de değerlendirmeye yoluna gitti.

ÖZGÜVEN SEN ’İN COGU ÜYESİ GÜVENLİK İŞ ’TEN AYRILMA

Güvenlik iş sendikasından ayrılan ve kamuda çalışan özel güvenlik görevlilerinin, güvenlik iş sendikasından en çok muzdarip olduğu ve ayrılma sebeplerinin başında ilgisizlik, ulaşamama ve yanlış yönlendirme olduğu iddia ediliyor, en son olaraktan İSKİ’den 4 özel güvenlik görevlisinin toplu sözleşme paralarından, üyeliklerinizde sıkıntı var denilmesi üzerine İSKİ çalışanları, eski güvenlik iş sendikası mali sekreteri tarafından yardım edilerek hukuki işlem başlatıldığını iddia edilmişti.

GÜVENLİK İŞ SENDİKASININ İSTATİSTİKLERDE YERİ NERDE OLACAK ?

Sendikacıların beklediği istatistiklere göre öz güven sen liderliği aldığı belirtilirken, güvenlik iş sendikasının listede 2 mi yoksa 3.cu sırada mı yer alacağı merak konusu. Güvenlik iş sendikasının eski temsilcileri öz güven sende hızlı adımlar ile üyeliklerini gerçekleştirdikleri iddia ediliyor. Bazı Temsilcilere göre ise öz güven sen, güvenlik iş sendikasını parçalayarak (bölerek) büyüyor

özel güvenlik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı