Özel güvenlik son dakika 2019

0
110

Özel güvenlik son dakika 2019

Özel güvenlik yasası meclisten geçti mi?

Özel güvenlik görevlilerine erken emeklilik geliyor mu? Okullarda özel güvenlik görevlisi personeline kadro çıkacak mı? Özel güvenlik alımı var mı? gibi merak edebileceğiniz pek çok soru olduğunu biliyoruz. ÖGG personelini ilgilendiren flaş gelişmeler bulunmaktadır. Bu gelişmeleri sitemiz üzerinden yakından takip edebilirsiniz.

Özel güvenlik son dakika 2019 haberlerinden biri erken emekliliktir. Ülkemizde emeklilik tartışmalı konulardan bir tanesidir. Primlerini doldurup ancak yaş şartını taşımadıklarından dolayı emekli olmayanlar bu gün hükümete vermiş oldukları dilekçeler ile emeklilik talebinde bulunmaktadır. Ayrıca sivil toplum kuruluşları tarafından sürekli olarak eylemler yapılmaktadır. Ancak henüz erken emeklilik gibi bir durum söz konusu değildir.

Emeklilik hususunda beklenen çeşitli düzenlemelerin yanı sıra özel güvenlik son dakika 2019 haberleri arasında özel güvenlik yasası da merak edilmektedir. 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun kapsamında değişiklik yapılmasına dair kanun meclisten geçerse emeklilik dışında güvenlik görevlileri pek çok hak da elde edecektir. Haklarının yanı sıra mesleki kazalarda gazilik, can kayıplarında da şehitlik sıfatını alabilecekler.

Özel güvenlik son dakika haberleri

arasında en çok merak edilenlerden bir tanesi de okullarda istihdam edilen özel güvenlik personelinin kadrosuna ilişkindir. Özel güvenlik görevlisi personeli okullarda giriş ve çıkışların denetiminden sorumludur. Giriş çıkışlarda üst arama ya da kimlik arama gibi yetkileri bulunmaktadır. Ancak kadrolu değillerdir. Hatta kamu kurumları ile İŞKUR arasında yapılan protokol gereği özel güvenlik görevlisi personelinin Toplum Yararına Programları kapsamında istihdam edildiği görülmektedir.

TİP programı geçici olarak işçilerin kamu kurumlarında ve iştiraklerinde çalıştırılması anlamına gelmektedir. Özel güvenlik görevlisi personeli görev alanını tanıdığından ve giriş çıkışlara hakim olduğundan dolayı kısa süreli çalışmanın okul için dezavantajlı olduğunu düşünmekte ve bu sebeple kadro talebinde bulunmaktadır. Adayların kadroya geçişteki durumu ise mecliste bulunan yasa tasarısına bağlıdır.

Son dakika haberleri kapsamında özel güvenlik görevlisi alımlarını da inceleyebilirsiniz. Kamu kurumları ve bakanlıklar kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere personel almaktadır. İlgili tarihlerde başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru sonrası yapılacak mülakatlara katılarak iş başı yapabilirsiniz.

özel güvenlik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here