Ögg Haber

Özel güvenlik sıkı önlem aldı

Özel güvenlik – EKREM İmamoğlu, mazbatasını İstanbul İl Tercih Kurulu ‘ndan aldı. Ekrem İmamoğlu, saat 17.20 sıralarında Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na geldi. İmamoğlu, eşi Istek İmamoğlu, erkek çocuğu Semih İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu ve CHP’li vekillerle beraber adliyenin protokol kapısından polisile birlikte girdi. İmamoğlu’nun adliyeye gelişi bundan dolayı adliye etrafında ve apartman içerisinde polis ve adliyenin özel güvenlik grupları sık tedbir aldı. Ekrem İmamoğlu ve beraberindekiler, mazbata töreninin uygulanacağı-2. kattaki toplantı odasına alındı.

“HER DEMOKRASİ NEFERİNE YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Törenin uygulanacağı odaya giren İmamoğlu, İl Tercih Heyeti Başkanı Ziya Bülent Öner, heyet azaları Fatma Nilgün Uçar, Nihal Koç ve memurlarla tokalaştı. İl Tercih Heyeti Başkanı Ziya Bülent Öner, “23 Haziran 2019 günü uygulanan seçimi kazandığı tespit edilen sayın İmamoğlu’na mazbatasını vermek emeliyle toplanmış oluyoruz.
Öncelikle Türkiye’ye, ardından İstanbul’a, ardından kendilerine hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. Öner’e teşekkür eden İmamoğlu da seçimin hayırlı olmasını dileyerek “İstanbul’umuzu Türkiye’mizin lokomotif kenti, umarım en doğru işleri yapacağımız tek beş senesi hep beraber yaşarız” diye konuştu.

Ekrem İmamoğlu, “Demokrasinin en ana teminatı olan sandıklardan çıkan neticeyi en sağlıklı tutanaklara dönüştürüp milletimizin iradesinin sonuca kavuşmasında devasa katkı yayınlayan herkese, her demokrasi neferine yürekten teşekkür ediyorum” dedi. Bugünkü mazbatasında fazlalığı bayan olan tek heyetin imzasıyla vazifiyeti teslim alacağını bildiren İmamoğlu, “Bu bu arada kendimize kamu yönetiminde, yapacağımız görevlerde cinsiyet denkliği yerine kadınların zenginliği yerine, kadınların toplumdaki yeri yerine da kıymetli tek mesajdır. Bu iletisi da İstanbul’un şehremini olarak taşımaktan haysiyet duyacağımı ve bu hususta gerekeni yapacağımı şuandan ilk günün ilkiletisi olarak paylaşmak isterim” dedi.

ADLİYE ÇIKIŞI MAZBATASINI GÖSTERDİ

Daha ardından Ekrem İmamoğlu’na, mazbatayı İl Tercih Heyeti Başkanı Ziya Bülent Öner verdi. Burada toplu heyet üyeleriyle toplu resim çektiren Ekrem İmamoğlu,ardından odadan ayrıldı. İmamoğlu,adliye içerisinde kendini bekleyen vatandaşlara bekledikleri için teşekkür edip mazbatasını gözler önüne serdi. Ekrem İmamoğlu, mazbata teslim töreninin sonrasında adliyeden ayrılırken protokol çıkışında mazbatasını göstererek beraberindekilerle Atatürk heykeli önünde resim çekildi. İmamoğlu, beraberindekilerle ardından Saraçhane’deki İstanbul Büyük şehir Belediye Başkanlığı binasına gitmek emeliyle adliyeden ayrıldı.

özel güvenlik

özel güvenlik haber


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı