özel güvenlik olmadığı için festival iptal edildi

0
127

özel güvenlik olmadığı için festival iptal edildi

Van Gevaş kaymakamlığı GezginFest Van festivaline güvenliğin sağlanması için gerekli tedbir alınmadığı. ve özel güvenlik görevlileri festival için iş başı yaptırılmadı, ve bu güvenlik görevlilerinin isimlerinin kaymakamlığa henüz bildirilmediği için güvenlik tedbirleri gerekçesi ile iptal edildiğini duyurdu.

 

Van ilinin Gevaş ilçe kaymakamlığının daha önceden duyurduğu 20-23 haziran ‘Gezginfest Van’ festivaline izin vermediğini kaymakamlık sitesinden ilan etti. Kaymakamlığın yaptığı ilanda ‘’festivalin huzur ve güven içeresinde geçirilmesi için firmanın teknik şartlara uymadığı gerekçesi ilen festival iptal edilmiştir.’’ Diyerek firmanın sadece teknik şartları yerine getirmediğinden dolayı izin vermediği anlaşıldı. Teknik şartların başında ise özel güvenlik görevlilerinin festivalde olmadığı belirtildi.

 

GezginFest Van gecen senede 7 ve 9 eylül arasında Van ilinin Gevaş ilçesi Van gölü sahilinde düzenlenen festival, gecen senenin yoğunluğundan dolayı erkene alındığı ve bu sene için yapılacak festivalin erkene alınmasından dolayı bilet satışlara çıktığı ve cogu vatandasın biletleri satın alındığı belirtiliyor. Kaymakamlık ise güven ve huzur içinde yürütülmesi gerektıgını ve bunun için özel güvenlik görevlilerinin görev yapması gerektiğini belirtmesine rağmen bu zamana kadar çalışacak personelin halen isim listesinin kaymakamlık bünyesine ulaşmamasından dolayı bu kararın alındığı belirtildi.

 

Kaymakamlığın almış olduğu bu karardan sonra festivali gerçekleştirecek olan gezginfest Van ekibinin resmi hesabından açıklama yapıldı. Açıklamada kaymakamlığın almış olduğu kararın yeni ellerine ulaştığını iddia eden festival yetkilileri çok kısa süre zarfı içinde bu teknik eksikliklerin giderilerek yine festivalin yetkili sayfa ve sosyal paylaşım siteleri üzerinden halka duyurulacağı ve bu festivalin gerçekleşmesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirttiler.

özel güvenlik

özel güvenlik haber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here