özel güvenlik olma şartları boy

0
226

Özel güvenlik olma şartları boy

en fazla gelen sualleri değerlendirdiğimizde bu meselenin epey sorulduğunun farkına vardık. Bizlerde özel güvenlik olabilmek için boy ve kilo şartının olup olmadığını sizlere yorumlamak istedik.

Özel güvenlik olmak isteyen birçok şahıs kurumumuz ile iletişime geçip “özel güvenlik olmak için boy ve kilo şartı var mı?” diye sualler yöneltiyor. Aslında akıllarda her ne kadar güvenlik görevlisinin boylu poslu ve atletik yapıya sahip olması kalsa da bu tür tek vaziyet mevzu bahis değildir.

Özel güvenlik olma şartları boy
Özel güvenlik olma şartları boy

Kısacası özel güvenlik olmak için boy ve kilo koşulu yoktur. Ancak şu bölümleri bilmekte fayda var. Sizlere henüz evvel özel Güvenlik Olmak için Yaş Koşulu Var mıdır? isimli yazıyı paylaşmıştık. Bu yazıda belirti edilen yaş şartına uymanız lazım olur. Bu nedenle silahlı özel güvenlik olmak için minimum 22 yaşından gün almış ve minimum lise mezunu olmanız lazım olur.

Silahsız özel güvenlik olmak için ise 19 yaşından gün almanız ve minimum orta okul (8 yıllık) mezun olmanız gereklidir. Ayrıca sizlerle yeniden henüz evvel paylaştığımız özel güvenlik olmak için genel şartlar isimli yazımızda bildirdiğimiz şartlara makul olmanız gereklidir. Tüm bu şartlara makul iseniz ve sıhhat raporu alırken herhangi bir mesele ile karşılaşmadıysanız özel güvenlik olabilirsiniz.

Özel güvenlik olma şartları boy
Özel güvenlik olma şartları boy

Yukarıda söz ettiğimiz sıhhat raporu, kursa kayıt yaptırmadan evvel sizden istenmektedir. Bu nedenle kursa kayıt evveli silahlı özel güvenlik adayları “devlet hastanesinden”, silahsız özel güvenlik adayları ise “özel sağlık kurumu yada polikliniklerden” alacağı “heyet raporu” ile kayıt yaptırırlar.

Bu rapor üstünde 5 (beş) gelenek hekimin imzası ve sağlık kurumu başhekiminin imzası yer alır.
Bu rapor için hastaneye gittiğinizde KBB (Kulak-Burun-Boğaz), Ortopedi, Psikiyatri, Nöroloji ve Göz doktorlarına kontrol bulunursunuz. Bunun sonucunda size verilen sıhhat raporu üstünde “Silahlı özel güvenlik görevlisi olur” ya da “Silahsız özel güvenlik görevlisi olur” ibaresi yer alması gerekmektedir.

 

Tüm bu anlattıklarımız görüldüğü gibi özel güvenlik olmak için boy ve kilo koşulu ile ilgili hiç tek maddeyi kapsamıyor. Ancak obezite ya da bunun gibi sıhhat meseleleri hasebiyle sıhhat raporu alamazsanız özel güvenlik olamazsınız.

özel güvenlik

özel güvenlik haber özel güvenlik olma şartları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here