Ögg Haber

Özel güvenlik kursu

özel güvenlik kursu fiyatları her ilde maalesef ki değişiklik göstermektedir. Türkiye de son zamanların en popüler sektörlerinden biri olan Özel güvenlik mesleği günden güne büyümeye devam ediyor. Sektör içerisinde çalışmak isteyenlerin sayısı günden güne fazlalık gösterirken özel güvenlik eğitim merkezleri adeta dolup dolup boşalıyor. Aktif olarak çalışan özel güvenlik sayısı 2018 yılının net olmayan istatistiklerine göre 300 bini kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan, yaklaşık 750 bine yakın bir kısmı da özel sektörde çeşitli projelerde çalışan ve toplam 1 milyona yakın Güvenlik görevlisi olduğu iddia ediliyor. Günden güne Özel Güvenlik Sertifikası Almak isteyen kişilerin sayısıda günden güne çoğunluk sağlama devam ediyor.

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İsteyenler Neden Fazla ?

Ülkemizin son dönemlerde ekonomik çıkmaza girmesi nedeniyle bir çok şirket konkartiyo ilan etmiş ve cogu firmada eleman eksiltmesine gitmesi nedeni ile, yeni iş kapısı bulmak isteyen kişilerin sayısında artış yaşandı. Bu artış en çok özel güvenlik sektöründe çalışmak isteyenlerin ve güvenlik sertifikası almak isteyenlerin sayısı son aylarda günden güne artış olmasına neden oluyor. Özel güvenlik sertifikası almak isteyenlerin büyük bölümü kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyen kişilerden oluşmakta ve Google arama kelimelerinde en çok kamu kurum ve kuruluşları veya 8 aylık typ (toplum yararına program) kapsamında kamu güvenlik görevlisi olmak isteyenlerin artışı gözlere çarpmaktadır.

Özel güvenlik kursu Ücretleri

Özel güvenlik kurs fiyatları nerdeyse her ilde değişiklik göstermektedir. Büyükşehirlerdeki özel güvenlik şirketleri ile kırsal bölgelerdeki özel güvenlik kurumları arasında farklılık gösterdiği bilinmekte. Büyükşehirler ve kırsal bölgelerdeki güvenlik kurs fiyatları arasında 100 -150 tl gibi bir değişiklik olmakta. Normalde ücretlerin normal olması gerekirken değişiklik göstermesine maalesef ki emniyet müdahale etmemektedir

Bizi özel güvenlik facebook sayfasından takip edebilirsiniz ?


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: