Ögg Bilgi

Özel Güvenlik Kadro Son Dakika

Özel Güvenlik Kadro Son Dakika

Kamu sektöründe geçtiğimiz yıl ciddi manada kadroya geçiş süreci yaşandı. Ancak bazı taşeron çalışanlarının kadroya alınmaması tepkilere sebep oldu. Bu pozisyonların bilgi işlem ve güvenlik olduğu göze çarpıyor. Özel güvenlik kadro son dakika haberlerini ÖGG personeli merak ediyor. Bu konuda meclise sunulan taslaklar ve sendikaların yapmış olduğu başvurular OGG haber sitelerinde sürekli olarak yer alıyor.

Özel güvenlik personeli 657 kapsamında 4B statüsünde çalışmak istiyor. Yayınlanan haberler ile binlerce personelin kadroya geçeceğine dair bilgiler verilse de mecliste yer alan taslaklar henüz onaylanmış değildir. Şayet hazırlanmış olan taslak onaylanır ise o tarihten itibaren özel güvenlik görevlisi personeli sürekli işçi kadrolarında yer almayacak.

4A, 4B, 4C ve 4D kadroları bilindiği gibi farklılık arz ediyor. 4A memur statüsüne olurken, 4B sözleşme dahilinde istihdam şeklini, 4C mevsimlik işçileri ve 4D taşeron olarak çalışanları ifade etmek için kullanılmaktadır.  Özel güvenlik kadro son dakika haberleri genel olarak bu yöndedir.

Ayrıca haberler konusunda merak edilen son dakika gelişmelerinden bir tanesi de İŞKUR ve kamu kurumları arasında yapılan anlaşmalar ile Toplum Yararına Programı kapsamında istihdam şeklidir. TYP personelleri 10 ay kadar bazı kurumlarda istihdam edilirler. Özellikle Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak istihdam edilen özel güvenlik görevlilerinin kadro talebi de basında yer almaktadır. Bu talep de meclise sunulmuştur ancak henüz onaylanmamıştır.

Toplum Yararına Programı kapsamında sözleşme dahilinde ve süreli olarak istihdam edilen adayların görev bölgelerini ve bu kurumlarda çalışan personeli tanımaları, giriş çıkışlara hakim olmaları sebebi ile görevlerini ifaya kadro kapsamında devam etmek istedikleri görülmektedir. Güvenlik zafiyeti yaşanmaması açısından TYP personelinin kadroya geçirilmesi, sürekli olarak personel değişikliğinin olumsuz sonuçlar doğurabileceğinden söz edilmektedir.

Sizler için sitemiz üzerinden özel güvenlik kadro son dakika bilgilerini paylaşmaya devam ediyoruz. Hükümet kanadından bir açıklama geldiğinde sitemiz üzerinden gerekli duyuruları yapmaya devam edeceğiz. Kadroya geçiş talebi garanti bir iş ve daha fazla maaş vaat ettiğinden dolayı pek çok özel güvenlik görevlisi personeli kamu sektöründe çalışmak için can atmaktadır.

özel güvenlik


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı