Güvenlik Alımları

Özel Güvenlik İş İlanları

Başlıklar

Özel Güvenlik İş İlanları

Güvenlik her kurum ya da işletmenin temel ihtiyacıdır. Güvenlik zafiyetinin yaşanmaması ve acil durumlar için önlem alınması amacı ile güvenlik görevlisi personeli istihdam edilmektedir. 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun kapsamında güvenlik ihtiyacının karşılanması iki usule bağlanmıştır. Ya kurum ya da kuruluşlar kendi bünyelerinde bir güvenlik birimi kurmalı ya da şirketlerden güvenlik hizmeti satın alınmalıdır. Bu ihtiyacın karşılanması için özel güvenlik iş ilanları yayınlanmaktadır.

İş ilan siteleri, İŞKUR ve internet üzerinde çeşitli platformlarda yayınlanan ilanlar ile siz de meslek sahibi olabilirsiniz. Özel güvenlik iş ilanları başvurusu yapmadan çalışma koşullarını ve aranan nitelikleri çok iyi incelemeniz gerekiyor. İşverenin aradığı kriterler ile sizlerin niteliklerinin örtüşmesi işe alım sürecinizi de hızlandıracaktır.

İşe alım sürecinde ise İnsan Kaynakları birimi tarafından gelen başvurular incelenmektedir. Yapılan inceleme sonrası şartları taşıyan adaylar mülakat için ön görüşmeye çağırılır. Yapılan mülakat sonrası işe alımı yapılacak personelin kararına varılır ve iş başı yapmak üzere çağırılırsınız. Ancak işe başlamadan ve iş sözleşmesini imzalamadan evvel sözleşmeyi iyi okumanız gerekiyor. Özellikle özel sektörde işverenlerin bazı sınırlandırmaları olabilir ve bunları bilmediğiniz için sözleşmeniz tek taraflı olarak işveren tarafından iptal edilebilir.

Özel güvenlik iş ilanları sayesinde milyonlarca kişi istihdam edilmiştir. Özel sektörde çalışabileceğiniz gibi kamuda yayınlanan iş ilanlarını da inceleyebilirsiniz. Son yıllarda kamu kurumları kendi bünyelerine personel almak için sınavlarını kendileri hazırlamaktadır. Adalet Bakanlığı ve özellikle Milli Eğitim Bakanlığı son yıllarda çok fazla personel istihdam etmektedir. Ayrıca özel güvenlik görevlisi personeline olan ihtiyaç da her geçen gün artmaktadır.

Kendinize uygun iş ilanını seçerek kariyerinizde yeni bir sayfa açmanız artık zor değil. Özel güvenlik ilanlarına dair arama yaptığınızda karşınıza pek çok ilan gelecektir. Sitelere giriş yaparak özgeçmişinizi oluşturmanız da daha sonra başvurmanız gerekir. Bazı işverenler ön yazı eklemenizi de isteyebilir. Bu alana kısaca kendinizden ve mesleki deneyimlerinizden bahsetmeniz oldukça yararlıdır. Siz de hemen ilanlara başvurun, özel güvenlik görevlisi, özel güvenlik amiri ya da müdürü olarak işe başlayın!

özel güvenlik

özel güvenlik


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: