Güvenlik Alımları

Özel Güvenlik İlanları

Özel Güvenlik İlanları

Özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip kişiler iş bulabilmek için özel güvenlik ilanları sayfalarını takip etmelidirler. Bu ilanlar sayesinde hem kamu da hem de özel sektörde çalışma fırsatı bulabilirsiniz. Kamuya yapılacak alımlar genellikle İŞKUR internet sitesi üzerinden ya da alım yapılacak kurumun kendi sitesinden duyurulmaktadır. Özel sektörlerin ilanları ise birçok farklı siteden yayınlanmaktadır.

Güvenlik görevlisi ilanları yeterli düzeydedir ve iş bulma olanağı fazladır. Ancak genellikle silahlı güvenlik sertifikasına sahip kişiler işverenler tarafından tercih edilmektedirler. Silahlı güvenlik görevlileri bankalarda, PTT gibi devlet kurumlarında ve birçok özel kurumlarda görev yapabilmektedirler. Ancak silahsız sertifikaya sahip güvenlik görevlilerinin çalışma alanları daha çok merak edilmekte ve araştırılmaktadır.

Silahsız Güvenlik Görevlisi Çalışma Alanları

Özel güvenlik ilanları sayfalarını araştıran silahsız güvenlik kimlik kartına sahip kişiler silahlı kimlik kartına sahip olan kişilere göre daha az iş ilanı bulabilmektedirler. Silahsız güvenlik kimlik kartına sahip kişilerin çalışabileceği alanlar şu şekildedir;

  • Eğitim ve öğretim kurumları.
  • Şans oyunları işletmeleri.
  • Alkollü içki satışı yapan yerler.
  • Tiyatro, sinema ve buna benzer gösteri alanları.
  • Spor karşılaşmalarının yapılacağı yerler.
  • İkamet edilen özel sitelerde.
  • Konser alanları ve alışveriş merkezleri gibi yerlerde.
  • Üniversite giriş noktalarında.

Bütün bu saydığımız alanlarda silahsız güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip kişiler görev alabilmektedirler. Silahlı güvenlik görevlilerine nazaran çalışma fırsatı daha az olsa da diğer özel sektörlerdeki iş olanaklarından çok daha fazla çalışma olanağı vardır.

İş İlanlarına Erişim Nasıl Sağlanır

Özel güvenlik ilanları araması yapmak için tarayıcınızdan bu kelimeleri aratmanız ve önünüze çıkan siteleri ziyaret etmeniz başlangıç olarak yeterlidir. Ancak daha önemli olan nokta iş ilanlarının verildiği sitelere üyelik açmanızdır. Karşınıza çıkan sitelerde ilanları görüntülemek için üyelik açmanıza gerek yoktur. Ancak ilana başvurabilmek için iş ilan sitelerine üye olmanız gerekmektedir. Sitelerin göstereceği adımları uygulayarak ve gerekli kişisel bilgilerinizi girerek üye olabilirsiniz. Üyelik esnasında cv doldurmanız mecburi değildir. Ancak işveren tarafından dikkate alınmanız için cv doldurmanız tavsiye etmekteyiz.

Kamu kuruluşlarında çalışmak istediğinizde ise kurumların kendi sitelerindeki duyuruları takip etmeli ve kadro açıldığında istenilen evraklarla bireysel başvuru yapmalısınız. İŞKUR üzerinden açılan ilanlara ise site üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Yine bunun için üyelik açmanız gerekecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı