Ögg Haber

Özel güvenlik haftası 15. yılında

Özel Güvenlik Haftası 15. Yılında

Yasal çerçevesini belirli kılan özel güvenlik 26 Haziran 2004 yılı itibari ile resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Özel Güvenlik Hizmetleri bağlamında yürürlükte olan kanun 15. Yılını tamamladı.

  • 26 Haziran 2004 yılında Özel güvenlik hizmetleri yasal çerçevede resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Özel Güvenlik Sektörü hakkında oluşturulan bu kanun bugünlerde 15. Yılını kutluyor. Bu kanunun kabul edildiği tarih olarak 26 Haziran belirlenirken, Özel Güvenlik Görevlilerinin haftası olarak bu hafta Özel Güvenlik Görevlileri haftası olarak kutlama kararı alındı.
  • Özel güvenlik görevlileri, kamu düzeni ile halkımızın güvenliği adına 15 yıl önce hayatımızda yer almaya başlamıştı. Bu 15 yıl içinde özel güvenlik görevlileri büyük bir ivme kazanarak toplumsal bir meslek haline geldi. Özel güvenlik sektörü içerisinde yer alan şirketlerin sayısı her geçen gün artış gösterirken bugünlerde sayısı 1.404 olarak kaydedildi. Özel güvenlik eğitim kurum sayısı ise 440 oldu. Birim sayısı olarak ise özel güvenlikler 9.119 güvenlik olurken çalışan sayısı ise 284.399 kişiye kadar ulaştı.

Özel güvenlik haberi olarak;

‘’Büyük sabır, fedakarlık, cesaret ve kahramanca görev alanları içinde aziz milletin emniyet ve barış içinde yaşayabilmesi adına üstün bir görev hizmeti ile hizmet sunan bütün özel güvenlik görevlilerinin ortaya koymuş olduğu başarı her birimiz için ayrı birer gurur kaynağıdır. Bu süre zarfında görevlerini icra ederken hayatını kaybeden özel güvenlik görevlilerini minnet ve rahmetle anıyoruz. Sektörümüzün ve özel güvenlik görevlilerinin 26 Haziran özel güvenlik gününü kutluyoruz.

özel güvenlik

Özel Güvenlik Haftası ”özel güvenlik haber”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı