Özel güvenlik gerçekten güvende mi ?

0
58

Özel güvenlik gerçekten güvende mi ?

Özel güvenlik görevlisi olarak görev yapan personeller ister kamu kurum ve kuruluşunda olsun isterse özel sektörde olsun, her an saldırıya uğrayacakmış gibi konulara tedirgin yaklaşıyor. Güvenlik görevlilerinin en çok saldırıya maruz kaldığı kurumlar ise hastaneler,  okullar, postaneler gibi kamu kurumları olduğu biliniyor. Bu kurumlara gelen ziyaretçi veya kurumda işi olan kişilerin bir aciliyle, psikolojisi içeresinde olduğundan dolayı, bekledikçe hırçınlaşıyorlar ve bu hırçınlığında genelde ilk hedef olan güvenlik personelinden çıkartma çabasına giriyorlar.

Kanunlar yetersiz

Kamu kurum ve kuruluşlarında, en çok güvenlik görevlisi için tehlike saçan bölge, hastanelerin acil ve çocuk acil bölümleri olduğu bilinmektedir. Küçük yaşta çocukların sık sık ve mevsimsel olarak hastalıklarından dolayı çocuk acillerin ve çocuk polikliniklerinin hasta potansiyeli diğerlerine, göre çok çok fazla olduğundan ve hasta anne ve babasının çocuğuna her an bir şey olacakmış, ve huysuzlanan çocuk sonrası sinirlerine hakim olamayan bireylerin en yakın gördüğü ve genelde çocuk açıl polikliniklerinde acil kapısında sıra oluşturup içerinin yoğunluğunu atmaya çalışan Özel Güvenlik Görevlileri ile münakaşa sonrası sağlık çalışanına darp haberleri ile maalesef gündeme gelinmektedir.

Okul Güvenlik Görevlileri

Mevsimlik olarak Typ kapsamında okullarda güvenlik görevlisi olarak çalışan personellerin en sık yaşadığı sorunların başından ise okul giriş ve çıkışlarında güvenlik görevlileri ve öğrenciler arasında olan arbede ve okul için tehlike  ve yasak olan konular için güvenlik personeli ile öğrenci arbedelerin in sonucu maalesef personele yapılan şiddetlerde duyulur durumda.

özel güvenlik haber

özel güvenlik
özel güvenlik haber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here