Ögg Bilgi

Özel güvenlik geçici kimlik kartı

Özel güvenlik geçici kimlik kartı

özel güvenlik olarak çalışanlarının ve özel güvenlik sınavını kazanıp, güvenlik iş ilanları aracılığı ile iş bulup, güvenlik kartı henüz gelmemiş kişilerin en çok araştırdığı konulardan biri olduğu bilinmekte. Ülkemizin bu ekonomik krizin ve işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde, Malesefki bu durumda özel güvenlik adayları bulduğu iş ilanlarını kaçırmamaya için elinden geleni yapmaya çalışmaktalar. Bilindiği gibi 5188 sayılı kanun kapsamında çalışan özel güvenlik görevlileri, 5 yılda bir Özel Güvenlik Kimlik Kart’larını yenilemeleri gerekmektedir. Egerki aktif olan güvenlik kimlik yenileme kartını, 5 yılın dolmasına 6 ay kalası yenileme gerçekleştirmezlerse, özel güvenlik yenileme ve ögg sınav tarihlerinin yetişmemesi gibi bir durum ortaya çıkabilmekte ve çalıştığı iş yerlerinden haklı şekilde iş akitleri feshi edilmesi söz konusu olabilmektedir.

PEKİ ÖZEL GÜVENLİK KARTI NEDİR ?

Özel güvenlik geçici kimlik kartı, özel güvenlik yenileme eğitimini görmüş ve tüm güvenlik soruşturması bitmiş ve kart basımına gittikten sonra, kimlik kartı gelene kadar verilen bir evraktır ve bu evrak özel güvenlik şube müdürlüğü tarafından verilmektedir ve geçici kimlik kartı verilmesinden yaklaşık 7 gün içerisinde ptt aracılığı ile yeni güvenlik kimliği belirlemiş olduğunuz adrese teslim edilmektedir.

Buradaki amaç ise güvenlik iş’i bulmuş ve kartı basımda olan kişilerin güvenlik kimlik kartı gelene kadar mağduriyet yaşamamalarını önlemektir.

ogghaber

özel güvenlik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı