Güvenlik Alımları

Özel güvenlik alımları

özel güvenlik alımları

Türkiye şartlarında işsizliğin çok olmasından dolayı kimlik sahibi ögg leri, özel güvenlik alımları rağbet göstermeye başladı.

Ülkemizin ekonomik bir çıkmazın içerisine girmesi ve cogu firmanın iflasını açıklaması, işçi olarak çalışan emekçileri zor duruma getirdiği bilinmektedir, 2019 yılının işsizlik sayısı Malesefki 4 milyon 668 bin kişiye çıktığı bilinmektedir. bu durum karşısında bir iş bulma çabasında olan kişiler özel güvenlik kimliği almaya çalışırken, özel güvenlik kimlik kartı olup başka sektörde çalışanlar ise iş bulma sitelerinden Özel Güvenlik Alımı gerçekleştiren kurum ve kuruluşları aramaya başladığı belirtiliyor. Kırsal ve küçük şehirlerde işsiz kalan ve kimlik kartına sahip olan ögg personeli şehir dışlarına gurbetçi olarak gitmeye çalışıyor. Bilindiği üzere kırsal kesimlerde özel güvenlik sektöründe çalışmak zor olsa da İstanbul gibi büyük şehirlerde sirkülasyon yoğunluğundan dolayı iş bulma fırsatı daha kolay bir durum olduğu bilinmekte.

Sosyal Medya İşsiz Özel Güvenlik Görevlisi Dolu

Sosyal medyanın başında gelen facebook sitesinde binlerce işsiz özel güvenlik görevlisi sayfalar ve gruplar aracılığı ile Özel güvenlik alımlarını takip ettiği görülmektedir, Türkiye’de yüzlerce özel güvenlik ile alakalı facebook grupları olduğu ve bu grupların genellemesi iş arayan personellerle dolu olduğu görülmekte. Özel Güvenlik sektöründe yaklaşık 1,5 milyonu yakın özel güvenlik kimlik kartı olan kişi olduğu bunların sadece 800 bine yakın bir kesimi kamu veya özel sektörde çalıştığı bilinmekte.

özel güvenlik

Özel güvenlik haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı