Öz iş sendikası silkelendik geliyoruz diyor..

0
54

Öz iş sendikası silkelendik geliyoruz diyor..

Türkiye ’nin ilk özel güvenlik sendikası olan, Öz iş sendikası Türkiye’de yine bir ilke imza atarak Ülkem iş konfederasyonu kurulmasında büyük rolü olduğu bilinmektedir. Bilindiği üzere ülkemizde büyük olarak işçi kesimine hitap eden Hak-iş konfederasyonu ve Türk-İş konfederasyonu olmak üzere 2 tane isminde söz ettiren konfederasyona bir yenisinin ismini yazdırdı.

Hak iş konfederasyonundan güvenlik sendikası çıkarılmasından memnun olduğu belirtilen güvenlik sendikası öz-iş , yönetimi ve temsilcileri silkelendik geliyoruz mesajlarını sosyal medyadan duyuruyor. Sivas il temsilcisi olan Muhammed Yalçınkaya ile yaptığımız görüşmede;

Bizler gerek hak-iş konfederasyonundayken, gerekse yeni konfederasyona geçerken duruşumuz dan asla taviz vermedik, ne üyemize nede üyemiz olmayan arkadaşımıza yalan söylemedik, üye kazanmak için diğer sarı sendikalara iftara atmadık bu yüzden bizi yıkamıyorlar. Hak iş konfederasyonu dünkü toplantıda kendisinin yaptığı gibi yapmamızı istedi. İşçiler ekonomik olarak kan ağlarken 60 TL’lik zam’ma sus pus olan konfederasyon bizdende susmamızı bekliyor. Ama maalesef biz işçinin yanındayız, gerekirse konfederasyon değişiriz ama işçinin emeğine göz diktirmeyiz. Hak-is konfederasyonunun kongresine öz-iş yönetimi olarak katılmayarak protesto ettik.

Özel güvenlik görevlisi olarak çalışan arkadaşlarımız şunu iyi bilsinler ki SİLKELENDİK GELİYORUZ dedi.

özel güvenlik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here