Öz iş sendikası ‘nda kayyum secimi

14
114

 

Güvenlik Sendikası

‘na kayyum atandığı bilinmektedir, bugün secim gerçekleştirildi, eski yönetim tekrar kazandı…

öz iş sendikası ‘nda geçmiş dönemlerde, genel başkanın sahte imzalar ile kurul kurduğu iddiası savcılığa ve peşinden mahkemede uzun sureler devam ettiği bilinmekte. Mahkeme genel başkan hakkında ceza verirken sendika için ise kayyum kararı atayarak, yeniden secim kararı çıkarttığı bilinmekte, 09.06.2018 tarihi ile seçim kararı gerçekleştirilerek eski yönetim tekrar oy çoğunluğu ile göreve devam kararı almıştır.

Öz iş sendikası

Genel başkan ve genel sekreter olarak görev yapan kadir sağlam hakkında devamlı çıkan haberler ardından, kayyumda muhalefet kesimin sendikaya oy çokluğu ile geleceği düşünülürken, eski yönetim görevine devam etme kararı alındı.

Öz İş Sendikası üyeleri, sendikaya olan güvenlerinin kalmadığı iddiası ile üyelik işlemlerini iptal ettirdikleri iddia ediliyor, uzun süredir, genel sekreter ve kadir sağlamın hakkında çıkan haberlerin ardından sendikaya güvenlerinin kalmadığı ama secimde, yönetimin değişeceğini düşündüklerinden dolayı bekleyenlerin sayısının çok olduğu ama secimde eski yönetimin devam etme kararı ardından üyelerin istifa etmemek için bir beklentinin kalmadığı belirtiliyor.

Öz iş sendikası

En son olarak sendikada genel sekreterlik yapan kadir sağlamın oğlunun taşeron firması ile sendika hesapları arasında olan para transferlerini açıklayamayan ve bu paraların neden sendika hesabından çıktığını belirtemeyen kadir sağlamdan, sendikadaki çoğu kişinin şikâyetçi olduğu ama genel başkan Sedat Sevinç’in sağlama yakınlığından dolayı hiçbir temsilci ve delegenin ses çıkaramadı belirtiliyor.

Güvenlik Sendikası

nda eski yönetimin hakkında  yolsuzluk olaylarının devamlı dillendirilmesi, ve yenide eski yönetimin secim ile başa gelmesinden sonra yönetim ne gibi değişiklikler yapacağı belirsizliği korumaya devam ediyor. çoğu sendikacıya göre ise Sedat Sevinç’in kadir sağlamı yanında tutmasının tek sebebinin kadir sağlamın Sedat hakkında herzeyi bilmesi ve genel sekretere yol vermesi ile sağlamın her şeyi bir yolunu bularak gündeme getirme korkusu olduğu iddia ediliyor.

Hak iş konfederasyonunda öz iş sendikasından memnun olmadığı hatta federasyondan göndermek için caba sarf ettiği iddialarda devam etmektedir, Sedat sevinç ve kadir sağlamın konfederasyon tarafından sevilmediğinden ve sektörden anlamadıklarından dolayı hak iş alternatif olarak konfederasyon içinde 2.ci bir güvenlik sendikasında yer verdiği iddia edilmekte, ilerleyen süreçte konfederasyon ile sendika yönetimi hakkında ne gibi gelişmeler olacak hep beraber göreceğiz.

özel güvenlik

özel güvenlik haber – Öz İş Sendikası

14 YORUMLAR

  1. güney coşkun Öz İş Sendikası ‘nda kayyum secimi gerçekleşti… Typ güvenlik görevlileri bizler ne olacagız sesimiz olun lütfen 17:54:59 Denizli

  2. Hüseyin emel Öz İş Sendikası ‘nda kayyum secimi gerçekleşti… Özel güvenlik sınav sonuçları hakkında bilgisi olan var mı? 16:34:49 Kırşehir

  3. Feride manguş Öz İş Sendikası ‘nda kayyum secimi gerçekleşti… Özel güvenlik sınav sonuçları hakkında bilgisi olan var mı? 21:32:46 Muş

  4. Mehmet Ali kımıl Öz İş Sendikası ‘nda kayyum secimi gerçekleşti… Güvenlik görevlisiyim sizinle nasıl iletişime gecebilirim ? 07:26:45 Mardin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here