Özgüven sendikası

Öz Güven Sen istifa 1000 kişi

Öz Güven Sen istifa 1000 kişi

AK Parti’den CHP ve HDP’ye geride bıraktığımız belediyelerde çalışanlara uygulanan sendika baskısı artarak sürdüğü belirtiliyor.

Hizmet-İş, Öz Güven-Sen ve Öz Taşıma-İş Sendikası’ndan 11 bin 795 işçi istifa ettirildi. 31 Mart tercihleri ardından çoğunlukluo İstanbul’da Küçükçekmece ve Esenyurt, Bolu, Bilecik, Manisa, Akhisar, İzmir, Menderes, Artvin ve Antalya gibi belediye ve belediye şirketlerinde devam eden sendika değiştirme baskısı neticesi Hizmet-İş’ten 10 bin 141, Öz Güven-Sen ‘den bin 16 ve Öz Taşıma-İş Sendikasından 638 olmak suretiyle toplam 11 bin 795 işçi istifa ettirildi.

ZORAKİ İSTİFALAR

Sendikal istifa operasyonunda en önemli belediyelerden birisi AntalyaB Belediyesi oldu. Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş’ Sendikası’ndan 499 işçinin 301’i istifa etti. Belediyeye bağlı İnsan Kaynakları Anonim Şirketi’nden 6 bin 532 azadan3 bin 250’si, ASAT GenelM gayret gösteren 489 azadan 336’sı ve Antepe İnşaat AŞ’den 173 azadan 50’si istifa ettirilerek baskı sürdürüldü.

Antalya’da Öz Güven Sen azası 79 işçi de sendikaya istifasını verdi. Antalya’dan ardından İstanbul’da da CHP’li belediyerde işçilere sendika baskını devam etti. Küçükçekmece’de Hizmet-İş azası1518 işçinin 1024’ü, Esenyurt Belediyesi Eleman Anonim Şirketi’nde 1763 azanın 746’sı, Kırşehir BesinT Sosyal Kuruluş Hizmetleri Elektrik ve Elektronik’ten 814 azanın598’i, Artvin’de 107 azanın 67’si baskı ile istifalarını vermek mecburiyetinde kaldı. İzmir Menderes Belediyesi’ne bağlı Hizmetleri Anonim Şirketi’nden 406 azanın 367’si Manisa Akhisar Belediyesi’ne bağlı Eleman Anonim Şirketi’nden 166 Hizmet-İş Sendikası üyeliğinden ayrıldı.

Konfederasyonlarına bağlı işçilere tek bölüm CHP’li ve HDP’li belediyelerdeki baskı, sindirme politikaları ve işten atmaya kadar varan tehditlerin devame bildiren Hak İş Başkanı Mahmut Arslan, adli tabandam devam edeceklerini dile getirdi. Arslan, senelerce AK Parti doğrulusunda yönetilen çoğub işçilerin TÜRK-İŞ ve DİSK‘e bağlı olarak çalışmayı sürdürdüğü ve buna hiçbir müdahalede bulunulmadığını söyledi.

Bolu Belediyesi’nde de işten çıkarılan 97 işçi ise eylemlerini sürdürüyor. Çalışanların işlerine iade edilmemesi durumunda ise Bolu’dan Ankara’ya yürüyüş gerçekleştirilmesi planlanıyor.

özel güvenlik

öz güven sen özel güvenlik haber 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı