Okullarda güvenlik görevlisi maaşları

0
161

Okullarda güvenlik görevlisi maaşları

Toplum yararına program kapsamında okullarda görev yapan özel güvenlik görevlileri son zamanlarda çok popüler olduğu, Typ Kadro ’ya geçeceği söylentileri yüzünden cogu özel güvenlik görevlisinin okulların başvurusunu beklediği belirtiliyor. Bilindiği üzere kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron işçileri 4 aralıkta cumhurbaşkanının talimatı ile sürekli işçi pozisyonuna geçmişlerdi ve Typ Güvenlik Görevlileri o dönemde çalışıyor olmasına rağmen sadece işkur üzerinden çalışma hayatlarını devam ettirdiklerinden dolayı kadroya geçememişlerdir. Ve uzun süre mücadele etmelerine rağmen  Sürekli işçi pozisyonuna geçiş gerçekleştirememişlerdir. Medyada devamlı siyasilerin typ kadro talepleri gündeme geldiğinden dolayı her an sürekli işçi pozisyonuna geçeceğini düşünen ögg personelleri okullara girebilmek için başvuruları bekledikleri iddia ediliyor.

Okullarda Güvenlik Görevlisi Maaşları

Toplum yararına program kapsamında okullarda çalışan özel güvenlik ve temizlik işçileri asgari ücret üzerinden 8 aylık çalışma süresi içinde çalışmaktadır. Bu nedenle Büyük şehirlerde okullara güvenlik görevlisi bulmakta zorlanıldığı belirtilirken, kırsal kesimlerde ise yoğun bir başvuru olduğu belirtiliyor. Geçen sene okullarda güvenlik görevlisi alımı için 5 bine yakın başvuru olduğunu, ve alınacak görevli sayısı ise 120’ye yakın kişi olduğu medyaya düşen haberlerdendir.

Typ Güvenlik Alımı Ne Zaman ?

Typ güvenlik görevlisi olarak okullarda çalışmak isteyen özel güvenlik görevlileri, internet üzerinden araştırma yaparken, okullara güvenlik alımı ile ilğili maalesef bir açıklama gelmediği görülmektedir.

OGGHABER (özel güvenlik haber)

özel güvenlik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here