KYK Güvenlik Görevlisinin taciz iddiası ile çalkalanıyor.

0
7
KYK Güvenlik

KYK Güvenlik Görevlisinin taciz iddiası ile çalkalanıyor.

Malatya merkezde bulunan Hacı Hafize kız yurdunda 2 güvenlik görevlisinin soruşturması geçirmesi Malatya ve kyk ‘da gündem haline geldiği iddia ediliyor.

Hacı Hafize kız yurdunda bir kız öğrenci ile iddialara göre güvenlik görevlisinin nöbet kulübesinde birlikte olduğu ve konunun gündeme gelmesi ile, KYK il müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldığı soruşturma yürüten müfettişin o gün kyk da görevli olan personelin ifadelerine başvurması üzerine yaklaşık 5 günlük bir çalışma yaptığı iddia ediliyor.

Yaşandığı iddia edilen bu çirkin olayın sonunda ise Hacı Hafize Kız yurdu müdürü ve personelden sorumlu olduğu iddia edilen memurun olayı kapatmak ve konunun kapanması için caba içerisine girdiklerini ve yıllardır çalışan personellerin yerlerini, işçilere sormadan değiştirdiği Kurum içerisinde çalışan Güvenlik, Temizlik ve Teknisyenleri tedirgin ettikleri belirtiliyor. Böyle bir konunun olmadığını ve kimsenin yanında bu konunun konuşulmaması için personellere telkinlerde bulunan kyk yönetimi neden bu konunun gündeme gelmesinden tedirgin olduğu ise merak konusu olmuştur.

İddiaları olan kişiler ve soruşturma geçirip soruşturmanın ne aşamada olduğunu bilmediğimiz Güvenlik görevlilerinin yerleri değiştirilerek aynı kurum üzerinde işlerine devam ettikleri belirtiliyor. Soruşturmada ismi gecen personellerden birinin ise Hak-iş konfederasyonuna bağlı özgüven sendikasında iş yeri temsilcisi olarak görev yaptığı iddialar arasında.

KYK YÖNETİMİ MOBİNG UYGULUYOR İDDİASI

Yurtta yıllardır aynı yerde görev yapan personellerin komple yerlerini izin ve bilgi vermeden değiştiren kyk yönetimi konunun kapanması için elinden geleni yaptığı iddiaya rağmen, çoğu kyk personelinin bu konuyu bildiğini ve takip ettiğini belirtiliyor. Yurt müdürü ve personelden sorumlu memur hakkında il müdürlüğü ne gibi bir işlem yapacağı merak konusu, edindiğimiz ve kesin olmayan bilgilere göre konunun kapanması veya mobbinglerin devam etmesi durumunda çeşitli televizyon kanallar aracılığı ile konunun aydınlatılması için bilgi verileceği belirtiliyor.

Konunun takipçisi olacağız…

özel güvenlik

KYK Güvenlik

Özel Güvenlik Haber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here