Ögg Haber

Kamu güvenlik görevlilerinin zam tepkisi

Kamu güvenlik görevlilerinin zam tepkisi

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işçilerin 4 Aralık’ta sürekli işçi statüsünde geçirilmesi ile tüm kamuda çalışan taşeron işçiler için adeta bayram neşesi yaşadıklarını hepimiz bilmekteyiz. Şu anda kamuda kadroya geçen çoğu işçi eski taşeron işçi statüsünü aradığı belirtilmektedir. Sürekli işçi pozisyonunda çalışan işçiler kadroya geçerek tüm haklarına sahip olacaklarını ve düzenleme ile çalışma hayatlarının düzene gireceğini düşünen taşeron işçileri maalesef son günlerde adeta hüsran yaşamakta.

60 TL’LİK ZAM TEKLİFİNE KİZGİNLAR

Yıllardır kamu kurumlarında, yakında kadroya geçeceksiniz, maaşlarınız, çalışma ve sosyal haklarınız düzenlenecek diyerek, asgari ücreti veya çok az bir yükseklikte çalıştırılan işçiler, şu anda taşeron sistemini aradıkları dile getirilirken, hükümetin 60 TL’lik bir zam teklifine isyan ettiler. İşçi konfederasyonları ile masaya oturan hükmet, bildiği üzere 60 TL’lik bir zam teklif etmesi üzerine, TÜRK-İŞ konfederasyonu tepki verip masadan kalmış, HAK-İŞ konfederasyonu ise sessiz kalmıştı. Hak iş konfederasyonunun sessiz kalıp, hükumetin ise 60 TL ’lik zam teklifi üzerin, Hak iş konfederasyonu altında çalışan sendika temsilcilerini bile çileden çıkarttı ve bulunduğu konumdan istifa ederek başka konfederasyon üzerinden çalışma yapacaklarını belirten temsilciler oldu.

HAK İŞ KONFEDERASYONU PARCALANİYOR MU ?

Bazı sendika temsilcileri, adaletsizlik ve sorunlara çözüm bulunmamasından dolayı hak iş ile yollarını ayırırken, iddialara göre hükümetin 60 TL’lik zam teklifine sessiz kalmasından sonra konfederasyona bağlı sendikaların rahatsızlığı ve bu sendikalara bağlı üyelerin istifa ettikleri belirtiliyor. Hak iş konfederasyonunda faaliyet yürüten güvenlik sendikalarından da kamuda çalışan özel güvenlik görevlileri tepki niteliğinde istifalar olduğunu ve bu tepkinin büyümesinden dolayı sendikaların endişesi olduğu belirtiliyor.

özel güvenlik haber – Kamu güvenlik 

özel güvenlik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı