İlave tv sahibi özel güvenlik çıktı

0
129

 

İlave tv sahibi özel güvenlik çıktı

Sokaklarda “İlave TV” ismiyle kurduğu kanal için yaptığı AK Parti karşıtı röportajlarıyla tanınmış Arif Kocabıyık’ın üniversitede güvenlik görevlisi var olduğu ve talebelere eziyet denilecek boyutta kötülük uyguladığı meydana çıktı.

Ayrıca Kocabıyık’ın “bağımsız ve tarafsız bir isim” değil fanatik bir İyi Parti mensubu var olduğu haber edinildi.
Seçim süreçlerinde sokaklarda yaptığı AK Parti karşıtı röportajlarıyla malum Arif Kocabıyık’ın kimliğiyle alakalı enteresan bir ayrıntı meydana cıktı.

‘Muhalif’ bir görüntü vermeye gayret gösteren Ek TV’den Arif Kocabıyık’a ait ilgi çeken bir yorumlama geldi.
Kocabıyık’ın üniversitede solcu talebelere saldıran faşist bir Güvenlik Görevlisi var olduğu öne sürülürken, Berkin Elvan’a ait ise küfürlü bir paylaşım yaptığı meydana çıktı. Ülkücü olduğunu gizlemediğini bildiren Kocabıyık ise, küfürlü paylaşımı kendisinin yapmadığını ortaya koydu ve paylaşımı sildiğini izah etti.

İlave TV isimiyle sokak röportajları yapmış ve “muhalif muhabir” olarak gündemi meşgul eden Arif Kocabıyık’a ait enteresan bulgular meydana çıktı. Kocabıyık’ın henüz evvelki işine ait Sendika.org’da bir yazı kaleme alan Süleyman Kaymaz, “Arif adlı bu muhabir, senelerce, özel güvenlik olarak biz solcu-sosyalist gençlerin maçlarında öğrencileri coplamış, bazı durumlarda de sivil giyinip elinde çekimiyle öğrencileri fişlemiş bir insandır.
Evet konuya bir miktar sert girdim fakat vaziyet böyle… Şimdi ise bu kişi,saatinde öğrencileri fişlediği kamerası ve o çekimiyle elde ettiği röportajlarıyla, sosyal basın üstünden karşıt görüşlü bir kişiliğe bürünerek karşımıza çıkmaktadır.

Bu işte bir aykırılık var gibi, değil mi?” ifadesini kullandı.

“Belki değişmiş olabilir diye de düşünebiliriz. Fakat ben buna inanmıyorum” diyen Kaymaz, şu şekilde devam etti: “Çünkü bu kişi, mesela, 6 Kasım 2013 YÖK eyleminde; ‘Parasız, nitelikli’ eğitim isteyen biz talebelere kinle saldıran Özel Güvenlik ekibinin içindeydi ve ben o gün, onun kinini yüzünde defa iyi görmüştüm. Zira gözaltına alındığımda iki şahıs elimi arkadan tutarken, Arif de suratıma yumruk atıyor, kafamı otobüse doğru vurmaya çalışıyordu.
Ben mukavemet gösterdiğimde ise başka güvenliklerle birlikte eril küfürler edip henüz da saldırganlaşıyordu.
Aynı şeklinde başka arkadaşıma da benzer şeklinde kötülük uyguluyordu.

Sorarım size hangi hukuk, hangi etik tesirsiz duruma kazanç lan şah savurmayı onaylar? Ki bunun yerine Eziyet derler ve iki eli tutulmuş insanların yüzüne yumruk atmak bir misyon kalıbının içerisine dahil edilemez.
Ne olursa olsun! Esasen kişi tesirsiz duruma getirilmiş, ne diye vurursun?Zira faşistsindir, özgür düşünen gençlere kinin bulunmaktadır. İçinde yatanı aut yansıtmaktan çekinmiyor sundur. Öte yandan şunu söylemeden de geçmeyeyim; genellikle bu Arif olarak bilinen kişi, eylemlerde korkusundan arka taraflarda durur; fakat eli tutulan, tesirsiz duruma kazançlan gençlere vururdu, bu tür de cesaretlidir kendisi!”

AÇIKLAMA GELDİ

Konuya ait izahta tespit edilen Kocabıyık, “İlave tv sizi seviyor derken din dil ırk gözetmeksizin hepinizden bahsediyordum. Ayriyet ten hiç bir vakit ülkücü olduğumu gizlemedim. Şu anki idare biçimine itirazım olduğunu ülkenin durumunun iyi gitmediğini ve bu sebepten mhp ile ilişkimi kestiğini açıklamıştım. Hiç bir vakit ırkçılık yapmadım yapmam da” ifadesini kullandı.

Açıklamada Berkin Elvan’a ait uygulanan küfürlü paylaşımı hesabı kullanan başka “arkadaşların” paylaştığını iddia eden ve yeni haberi olduğunu öne süren Kocabıyık, paylaşım bundan dolayı özür diledi.

AK PARTİLİ SEÇMENE HAKARET ETMİŞTİ
Kocabıyık bir röportajı esnasında AK Parti’ye rey vereceğini bildiren yurttaşa “çomar” diyerek hakaret etmişti.
Kocabıyık, AK Parti’ye rey verildiğini ifade eden her vatandaşla tartışmaya giriyor, muhalefet partilerine rey vereceğini söyleyenleri ise yönlendirerek teşvik ediyor idi.

özel güvenlik

Özel Güvenlik Haber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here