Güvenlik

0
148

güvenlik

Güvenlik, kamu kurum ve kuruluşları veya özel sektörde mal can güvenliğini koruyan kişilere verilen addır. 5188 sayılı kanunun vermiş olduğu yetkiler üzerinden faaliyetlerini yürüten işçileri, ögg olmak için bazı şartları yerine getirmek zorunluluğu mevcuttur, belli kriterleri yerine getiremeyen kişiler veya adaylar ögg görevlisi olamaz. Güvenlik Görevlisi olmak için Özel Güvenlik Eğitim (Özel Güvenlik Kursu) ‘den Silahlı Özel Güvenlik için 120 saat, Silahsız Güvenlik olmak için ise 100 saatlik bir eğitime katlanılması gerekmektedir. Güvenlik eğitimini başarılı bir şekilde bitiren adaylar, Güvenlik Sına’na girmek için emniyet müdürlüğü özel güvenlik Şube’nin 2019 ögg sınav takvimi açıklaması ile sınava tabi olurlar ve sınavdan başarılı not olan Güvenlik kursiyerler ÖGG olabilirler.

Özel Güvenlik Sınav Soruları

özel güvenlik sınav soruları hakkında devamlı sitemize gelen soruların başında, ögg sınavı zor mu ? özel güvenlik sınavında ne soruyorlar gibi sorulara en çok maruz kaldığımız mesajların başında gelmektedir. Özel güvenlik sınav soruları aslında verilen eğitime dikkat edilip kulak verildiğinde çok kolay ve genelde ise mantığa dayalı sorular olduğu görülmektedir, Güvenlik Sınavında en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri şaşırtmaca sorulardır DEGİLDİR, DOGRUDUR gibi soru ekleri ile biten cümlelerdir, heyecanlanan Güvenlik adaylarının en çok hata yaptığı konuların başında soruyu dikkatli şekilde okumamaktan kaynaklanmaktadır.

Ögg Sınav Sonuçları

ögg sınav sonuçları , sınav takviminden yaklaşık 15 ile 20 günün ardından emniyet genel müdürlüğü özel güvenlik şube müdürlüğü tarafından emniyetin resmi sitesinden açıklanmaktadır. Sınav sonuçlarını öğrenebilmek için özel güvenlik Şube’nin sitesine girerek sınav bölümünü seçtikten sonra Türkiye Cumhuriyeti TC kimlik numaranızı girerek öğrenebilirsiniz. Veri güvenliği bakımından her birey kendi sınav notunu öğrenebilmektedir. Silahlı Özel Güvenlik Kimliği almak için sınava girip, silah sorularından istenen notu alamayan ögg görevlisi, Silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartı almaya hak kazanır, bir sonraki sınav dönemine hazırlanan kursiyer sadece silah sınavına girebilmektedir ve yeterli puanı aldıktan sonra kimliğini silahlı öGG olarak değiştirme hakkına sahiptir. Ögg haber olarak sizlere en güncel bilğileri sizlere aktarmaya devam edecegiz

özel güvenlik

Özel güvenlik Haber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here