Güvenlik Sendikaları

güvenlik sendikaları

güvenlik sendikaları – olarak Türkiye de 3 konfederasyon olarak, bunlara bağlı buyuk diyebileceğimiz 4 adet özel güvenlik sektörüne hitap eden sendika bilinmektedir. Hak-iş konfederasyonuna bağlı olarak faaliyet yürüten Türkiye’nin ilk kurulan özel güvenlik sendikası olan öz-iş sendikası ve hak-iş’in iddialara göre öz iş sendikası ile olan problemlerinden dolayı alternatif olarak kurulduğu iddia edilen ve konfederasyonunda desteklediği öz güven sendikası bulunmaktadır.

Türk-iş konfederasyonuna bağlı özel güvenlik sendikası olarak ise güvenlik iş sendikası bulunmaktadır.

güvenlik sendikaları
güvenlik sendikaları

Disk Konfederasyonuna bağlı faaliyet yürüten ise Güvenlik Sen adı altında faaliyet yürüten sendika bulunmaktadır. kısa süre öncesine kadar sendika genel başkanı hakkında ceşitli iddialar ortaya atılmış ve genel yayın haber sitelerine kadar düştüğü bilinmektedir. Yine bazı iddialara göre disk konfederasyonu güvenik sen sendikasını ya üyelikten çıkarmayı veya yeni kurul yapmayı düşündüğü iddialar arasında, uzun suredir faal olan sendikanın fazla bir üyesi olmaması ise gözlerden kaçmamaktadır.

en aktif olarak ve hızlı bir sekilide büyüyen ve güçlenen sendika olarak ise hak iş konfederasyonuna bağlanan ve gider sendikalardan çok sonra kurulan öz güven sendikası olduğu iddia ediliyor. üyeleri ile ilgilendiği ve kurumlardan tarafından da önerilen bir sendika olduğu iddia edilen sendika kısa dönem içerisinde Türkiye’ninde her yerinden üyesi olduğu ve çoğu sendikayı hatta Türkiye’nin ilk özel güvenlik sendikası olan ve aynı konfederasyonda ki öz iş sendikasını üye sayısı olarak geçtiği iddia ediliyor.

özel güvenlik haber

özel güvenlik

güvenlik sendikaları


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: