Güvenlik İş
Trend

Güvenlik iş yönetimi, maaşları dudak uçuklattı


Güvenlik iş – Türk iş konfederasyonuna bağlı faaliyet yürüten güvenlik iş sendikasında son dönemlerde olan konular gündeminde fazlaca meşgul ederken, yerel mahkemece sendikaya kayyum kararı ile eski mali sekreter olan Erdal Ervan ’in ret gelen kararlarını birlikte paylaşarak kayyum kararı yok gibi algı yaratmaya çalışan sendikanin maaşlı çalışan il ve bölge başkaları gündemi değiştirmeye çalışırken, genel başkan Ömer çağırıcı ise çeşitli kurum yetkilileri ve milletvekilleri ile röportaj veya bir araya geldiği haberleri gerek sendika resmi sitesinden, gerekse sosyal medyadan il başkanlarına paylaşma talimatı verildiği iddia ediliyor. Paylaşılan evraklar ve üstündeki yazının çoğunun aynı olması ise bir elden paylaşma talimatını verdiği iddiasını bir nebzede olsa kanıtlar gibi bir durumu gösteriyor.


Güvenlik iş yönetiminde 11 bin yeni Türk lirası maaş alanlar var.


Ülkemizin içinde olduğu ekonomik sorunlar, bilindiği üzere işçi sektöründe ciddi yaralar açmakta ve çoğu kamu kurum ve kuruluşunda çalışan kişiler maaşlarından ve sendikaların vurdum duymazlığından şikayetçi olduğu sosyal medyada boy göstermekte. Ülkemizde bir milletvekilinin bile 25 ile 30 bin yeni Türk lirası aldığı ortamda, Güvenlik iş sendika yönetiminde olan bir kişinin 11 bin yeni Türk lirasini geçen bir maaş alması, 3 ayda birde bir maaş ikramisi olarak ekstra 11 bin yeni Türk lirası alması, bu maaşı ve ikramiyeyi, sendikaya üyelik ücreti ödeyenlerin veya toplu sözleşme aidatları üzerinde alması özel güvenlik sektörü veya sendikanın üyeleri arasında tartışma yaratacağa benziyor.

Sendikadan 15 bin’e yakin maaş


Bizlere ulaştırılan bir belgeye göre sendika yönetiminde olan bir kişinin maaş bildirgesinin örneği üyeler ve kayyuma karşı olan sendika yönetimini sıkıntıya düşüreceği iddia ediliyor. Eski mali sekreter olan Erdal ERVAN ile bu konu üzerinden yaptığımız söyleşide ervan; bu yıllardır böyle devam etmektedir, hatta bu maaş sendikada olan olaylarda devede kulak kalır, şu anda bana ret verilen mahkeme kararını paylaşarak algı oluşturmaya ve üyeleri adeta saf yerine koymaya çalışıyorlar. Bir mahkeme kararı diğer mahkeme kararı ile bir baglantisi olmaz, benim geçmişte mali sekreter olmamdan dolayı mahkeme, “siz bu sendikada yöneticilik yapmışsınız” diyerek ret verdi ve mahkemenin kararı yerinde bir karardır.

Hasan Çiğdem’in açmış olduğu davada ise yerel mahkemenin vermiş olduğu ret kararını bozarak, inceleme sonucunda onay vermiştir. Bizim sektör çalışanlarınız bunu ayırt edebilecek zekaya sahiptir. Bu yüzden küçük düşüyorlar ama farkında bile değiller. Bir işçi maaşına 50 60 yeni Türk lirası zam almak için eylem bile yapmaya razı ama sendika içerisinde ve yönetimde olan bir kişinin 15 bin’e yakın maaş alan kişilerin olması biraz abest degilmi ? Peki sendika başkanı ne kadar alıyor acaba ? Güvenlik iş sendikası kimsenin babasının malı değildir ve günden güne her şeyin ortaya çıkacağına eminim dedi.

facebook özel güvenlik sayfamızdan bizi takip edebilirsiniz

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bu kadar maaş alan insanların,asgari ücretle veya biraz fazlası ile çalışan özel güvenlik görevlilerinin haklarını savunabilmesi pek mantıklı değil.amaç kendi koltuklarını sağlama almak.özel güvenlik görevlilerinin derdiyle göstermelik ilgileniyorlar.sistemin değişmesi gerekir ama önce kalpler değişmeli.yer yerde aynı sorunlar devam ediyor.ama veballeri yüksek.aldıkları bu maaşların hakkını veremezler maalesef.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı