Güvenlik İş

Güvenlik iş sendikası karıştı

Türk iş konfederasyonu na bağlı güvenlik iş sendikası ‘na Bam (bölge idare mahkemesi) ‘nin vermiş oldugu kararın medyaya düşmesi üzerine, edindiğimiz bilgilere göre sendika yetkililerine kayyum hakkında ne olacak sorusu yönettikleri ve yoğun şekilde Türkiye ’nin her ilinden aramalar gerçekleştirildiği belirtiliyor. Herhangi bir yalanlama ve inkar edilemeyen kayyum dava sonucu, sendika yönetimi tarafından arayanlara, üst mahkemeden geri döner bilgisi ile üyelerin istifası engellenmeye çalışıyor.

Bam (bölge idare mahkemesi)

Bilindiği üzere kayyum talebini yerel mahkeme olumsuz sonuçlandırdı ve üst mahkeme yani bölge idare mahkemesine gidilmesi sonucu, inceleme ve evraklar üzerindeki raporlar araştırıldığında kayyum davasının onaylandığı görülmekte, dava temize acık oldugu görülse de, Yargıtay ’ın bu gibi davalarda yapacağı inceleme usulden verilen bir hatanın olup olmadığıdır. Tüm belge ve bilgiler mahkeme kayıtlarında mevcut olmasından dolayı zaten üst mahkeme niteliği taşıyan BAM (bölge idaresi mahkemesi) davanın onanmasına karar vermiştir.

Güvenlik iş sendikası tehdit ediyor iddiası

Bilindiği üzere kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan güvenlik görevlileri genelde işlerinden olmamak adına yapılan baskılara mağdur kalan kesimdir ve maalesef bu konuda en zorluk çeken işçi sınıfı ise özel güvenlik görevlileri olmakta. Geçtiğimiz dönemde sıkça ihbar aldığımız konuların başında ise güvenlik iş sendikasının üye olmayan kamu güvenlik görevlileri ‘ne baskı kurduğu iddiası olmuştur. Güvenlik iş sendikasına kayyum haberi sosyal Medya’ya düşmesi ile haber ihbar hattımızı arayıp çok şukur baskıdan kurtulduk artık istediğimiz sendikaya üye olabiriz diyen özel güvenlik görevlileri olmuştur. Güvenlik iş sendikasının en son olarak yine medyaya düşen baskı haberi ise Vakıfbank güvenlik görevlileri oldugu iddia edilmiştir.

Genel başkan caresiz

Hakkında çeşitli iddialar çıkan 600 bin değerinde bir ev aldığı iddiası ile gündeme oturan Ömer çağırıcının, kayyum kararını incelemesi sonucu ‘’caresiz bir şekilde gözleri dolduğu ve ben yıllardır genel başkan olmak için uğraşıyordum, tüm emeklerim boşa gitti’’ gibi söylemler ile sitem ettiği iddia ediliyor. Türk iş başkanı Ergün ATALAY ‘ın Sakaryalı olmasından dolayı konfederasyon ile arası iyi olan ÇAGIRCI mahkeme örneğinin konfederasyonun eline geçmesinden tedirgin oldugu belirtiliyor. Öz iş sendikası ‘nın sakarya il temsilcisi olan  ve öz iş sendikasından sendika görevi için elverişliği olmadığı iddiası ile  ihraç edildikten sonra güvenlik iş sendikasında çalışmaya başlayan Ömer çağırıcı için mahkeme dönemlerinin şahsı ve yönetim lehine zor süreçlerden geçeceği belirtiliyor.

Sendika denetleme kurulu yakın incelemeye alındı

Güvenlik iş sendikası ‘nın denetleme kurulu başkanı ve elemanlarının geçtiğimiz aylarda sendika ve yönetimi denetlenmiş herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmamıştır. Açıklaması ve sosyal medyada bunu paylaşan kurul başkanının hakkında yasal süreç başlatılması için çalışmalar yapıldığı ve kısa süre içerisinde bu kurul başkanı ve üyeleri hakkında suç duyuruları olacağı belirtiliyor.

bizi facebook özel güvenlik sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı