Güvenlik iş sendikası eski mali sekreter davaya hazırlanıyor…

0
124

Güvenlik iş sendikası eski mali sekreteri Erdal ervan: Yıllarca güvenlik iş sendikası ve şahsım olarak mücadele ettim, Güvenlik görevlilerine birşeyler kazandırmak ve haklarını savunmak adına her yola başvurdum ve güvenlik elemanları için yine aynı şeylere yapmaya hazırım. Bizler işçiyiz ve işçinin halinden işçiler anlar malesefki mücadele edilmeden hiç birşey elde edilmez.

Güvenlik İş Sendikası kurucularından biri oldugu cogu sendika üyeleri tarafından bilinmektedir, Yıllarca neredeyse il il gezip Güvenlik Görevlilerin mücadelesi için çalıştığım bilinir.

Erdal Ervan ile yaptığımız kısa görüşmede: 2012-2019 Yılları arasında GENEL MALİ SEKRETER olarak çalıştım; 06.04.2019 Tarihinde Yapılan Genel Kurulda GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞINA, aday olduğunu fakat seçilemediğini Sendikadaki Görevinin Bitiminden Sonra SGK çıkışının 19.04.2019 Tarihinde Sendika tarafından gerçekleştirildiğini, 18.05.2019 Tarihinde Başka bir İş yerinde İşe Başladığını ve aynı Kurucusu olduğu Sendikaya 44YRLV817 doğrulama kodu ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Elektronik sistemi üzerinden müracaat ettiğini İfade etmiştir.

Erdal ERVAN ;

10 Haziranda Üyelik Durumunu Kontrol ettiğini ve Üyeliğinin Sendika Yönetim Kurulunun 09.06.2019 Tarihinde 2019-26 Numaralı Yönetim Kararına istinaden 44YRLV817 doğrulama kodu ile ÜYELİĞE KABUL EDİLDİĞİNİ ve Bu belgenin BAKANLIĞIN SİSTEMİNDE GÖRÜNDÜĞÜNÜ ve Bu belgenin Çıktısını aldığını Söyleyen ERVAN Haziran ayının ortasında Tekrar üyeliğini Kontrol ettiğinde Bakanlık Sitesinde ÜYELİĞİNİN 08.06.2019 TARİHİNDE İŞ KOLU DEĞİŞİKLİĞİNDEN DÜŞÜLDÜĞÜNÜ işin ilginç yanının Bu işleminde 44YRLV47 aynı Doğrulama kodu iş gerçekleştirildiğini İfade etmiştir.

Erdal ERVAN 18.05.2019 Tarihinde İşe girdiği Ve 19 olan İş Kolunun 09.06.2019 Tarihinde Üyeliğe kabul İşleminden Sonra Nasıl olup da geriye yönelik olarak İş kolu değişebiliyor? Bu işlem Neden ve Kimin Talebi ile yapıldı. Sorularının cevabını Sayın Bakanlık Yetkililerinden Cevap beklediğini ifade etmiştir. Bu işlemin Kasıtlı olarak yapıldığını Çünkü Sendikada yapılan usulsüzlüklerin Kendisi tarafından Yargıya taşınmaya başladığını söyleyen

ERVAN Bu davalarda Bakanlığa sorulduğunda Bakanlığın Cevabına zemin hazırlamak için yapıldığını İfade etti. Daha Öncede Bakanlık yetkilileri 2015 Yılında Üye olan Ünal KESKİNİN Bakanlık Sitesinde Çalıştığı İşlerinin 19 İş Kolunda olmadığı için Düşürdüğünü Bu Şahsın 30 .08.2015 Yılında Denetleme Kuruluna Seçildiğini ,

Konunun Sendika üyesi olmayan kişileri Sendika Organlarına seçilemeyeceği gerekçesi ile konunun Mahkemeye İntikal ettiğini Fakat Bakanlığın Sitesinde yine Geriye Yönelik Oynama ile o İş yerinin İş kolunu 19 Olarak Değiştirdiğini ve Bakanlığın Mahkemeye Bu şahsın Üyeliğinin Devam ettiği ne dair Sendika Başkanın Talebine binaen Yazı yazmıştır dedi.

Erdal ERVAN konun Araştırması ve Kanunsuz ve usulsüz işlemleri yapanların araştırılıp gereğinin Yapılması için Bakanlık Yetkilileri hakkında Hukuki Süreci Başlattığını Konuyu ÇİMER, BAKANLIK TEFTİŞ KURULUNA VE DEVLET DENETLEME KURULUNA şikayette bulunduğunu. Ayrıca Gerçeğe aykırı Belge hazırlayıp üretenler hakkında CUMHURİYET BAŞ SAVCILIĞINA SUÇ DUYURUSUNDA bulunduğunu söyledi.

Ayriyeten eski mali sekreter sendikada olan evraklarda sahtecilik olduğuna dolayı savcılığa suc duyurusunda bulunarak savcılık aşaması sonucu dava acacagını beyan etti.

özel güvenlik haber

özel güvenlik haber

Güvenlik iş sendikası

özel güvenlik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here