Güvenlik iş sendikası bölünüyor mu ?

0
490

Güvenlik iş sendikası sıkıntılı günler devam ediyor..

Türk iş konfederasyonuna bağlı olarak faaliyet yürüten ve özel güvenlik sektöründe olan güvenlik iş sendikasında son zamanlarda ayrılanların fazlalığından konuşuluyor. Fazlaca istifa olması ise akıllara Güvenlik iş sendikası bölünüyor mu ? Sorusunu getiriyor. Genel başkanın 600 bin değerindeki evi olduğu ve ücretinin nereden ödendiği iddiaları sosyal medyada yankısı sürerken, çok geçmeden genel başkan yardımcıları Ahmet DURUCUK ve Fevzi Karataş ’ın bir gece kulübünde eğlencesi ve Ahmet DURUCUK ‘UN dansöz ‘e taktiği para yine sosyal medyada yankı oluşturmuştu. Uzun zamandır çeşitli konular ile gündeme gelen güvenlik iş sendikası ve yönetimine el çektirme istemli kayyum davası açılması ilede ipler kopmasına neden oldu. 

Güvenlik iş sendikasıGüvenlik iş sendikası


Ergün Atalay ’ın konuşması ipleri kopardı


Türk iş başkanı Ergün Atalay ’ın işçilerin zammı için gerekirse eylem kararı alırız diyerek masadan kalkmış, en son CSGB ile yaptığı basın önünde görüşmede ise mikrofonun açık kalması sonucu konuşmalar kayıtlara geçmesi, basına yansıdı. 4d ’li işçiler tarafından adeta bombardımana tutulan Atalay kendini anlatmak için kamara karşısına gecmişsede, işçiler tarafından olumlu sonuçlar vermediği sosyal medyada gözlenmektedir. Çoğu isçi tarafından Türk iş konfederasyonundan istifaların durdurulamadı en büyük etki ise aynı konfederasyona bağlı güvenlik iş sendikasında yaşandığı iddia ediliyor, güvenlik iş sendikasının basına yansıyan haberleri ve sonrasında Ergün Atalay krizi işçiler tarafından bardağı taşıran son nokta olduğu belirtiliyor. 


Güvenlik görevlileri, sendikaya güvenmiyor ?


Güvenlik iş sendikasında İstifaların en büyük sebebinin güven kaybından dolayı gerçekleştiği iddialar arasında, genel başkan yardımcılarının eğlence merkezindeki resimleri ve genel başkanın 600 bin değerindeki evin açıklamasını yapamaması, sendikaya üye olan özel güvenlik görevlileri tarafından yönetime güvensizlik oluşturduğu bu sebeplere istifaların her bölgede devam ettiği belirtiliyor


İstanbul ve Ankara belediyesi çalışanları güvenlik İş’e üye olmaktan vaz geçtikleri belirtiliyor.


Ankara ve İstanbul belediyesinde çalışanlar için sendikaya üye olmak için çalışma başlatan sendikaya, belediyelerden üye olmaktan vazgeçtikleri olanlarında çoğunun tekrar istifa ettiği iddia ediliyor. Atalay ’ın CSGB ile yapmış olduğu basın toplantısında mikrofonların açık olması sonrası, işçiler tarafından tepki nedeni ile güvenlik iş sendikası en çok etkilenen konfederasyon içindeki sendikalardan bir tanesi olduğu belirtiliyor.

özel güvenlik haber

özel güvenlik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here