Güvenlik iş sendikası başkanına sert cevap

0
128

Güvenlik iş sendikası nın resmi sitesi üzerinden açıklama yapan sendika başkanı Ömer Çağırıcı ’nın birlik çağrısına, bağımsız sendika olan Güvenlik birlik sen başkanından sert cevap gelirken. Güvenlik iş sendikası başkanı Ömer çağırıcı yapılan eleştiriye cevap vermedi.

Güvenlik iş sendikasının resmi sayfasından birlik çağrısı yapan Ömer çağırıcı 19.cu iş kolunda faaliyet yürüten sendika başkanlarının uyuyor numarası yaptıklarını belirtmişti. Özel güvenlik personellerinin sorunlarını çözmek adına yaptığı birlik çağırısına ise Güvenlik birlik sendikasından cevap gecikmedi.

Güvenlik birlik sen başkanı Cemil İRBAN güvenlik internet haber sitesine yaptığı açıklamada: Ömer çağırıcının sendika içerisinde olan olayları kapatmanın cabasına içerisine girdiğini belirtti. Cemil İRBAN’ın yaptığı iddia edilen açıklama:

“Güvenlik İş Başkanı Ömer ÇAĞIRICI

Sizinle güç birliği yapamayız!

Nedeni gayet basit;

-Biz yargıyı yanıltacak şekilde Sahte defterler tutmayız.

-Biz Güvenlik Görevlileri arsasında ayrımı yapmayız.

–Biz dansöz oynatmayız.

-Biz Güvenlik Görevlileri üzerinden çıkar sağlamayız. Güvenlik Görevlilerinin çıkarları için bu yola baş koyduk aramızda fark var,

–Biz işçiyi masa başında satmayız,

-Sosyal medyada bile benim mücadelem size dokunduğu için engellediniz nasıl güç birliği yapabiliriz ki?

–Sizin gibi üyeleri, delegeleri ve sektörü tehdit etmeyiz. Bizim Yöneticilerimiz Üyelerimizi Tehdit ettikleri gerekçesi ile Adli soruşturmaya uğramadı.

ANCAK;

-Cesaretiniz var ise,

Olağanüstü Genel Kurula gidersiniz,

Eşit delegelerle seçime gideriz,

Kim Başkan olursa onun etrafında BİRLİK oluruz!..

Adaletin kestiği parmak acımaz…

 

Cemil İrban Güvenlik Birlik Sen Genel Başkanı. Güvenlik iş sendikasına bu şekilde cevap verdiği iddia edildi.

Güvenlik iş sendikası

Bilindiği üzere güvenlik iş sendikasına acılan kayyum davaları ve yönetimde olan kişilerin bir gece kulübünde çekildikleri resimler sektör içerisine bomba gibi düşmüş, Genel başkan olan Ömer çağırıcının ülkenin ve işçi kesiminin zor günler geçirdiği dönemlerde yardımcılarının resimlerinin medyaya düşmesi konusunda bir açıklama yapmadığı bilinmekte. Son dönemde ise böyle bir çıkış yapması sektör içerisinde sendikanın bitmişliğini kurtarma cabaları mı ? sorusunu akıllara getirdiği belirtiliyor.

özel güvenlik
özel güvenlik haber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here