Güvenlik İş
Trend

Güvenlik iş sendika ‘sına kayyum atandı…

Güvenlik iş sendika – Yıllardır çeşitli nedenler ile adından söz ettiren Türk iş konfederasyonuna bağlı güvenlik iş sendikasına en son olarak açılan kayyum davası sonucunda kayyum onaylandı. 2.ci olağan kongrede genel başkan olan Bolat Ankaralı ‘ya yapılan kumpas sonucu harekete geçilerek çeşitli bilgi belge toplanması sonucu kayyum davasına neden olmuştu. Bugün  BAM ( Bölge adliye mahkemesi) ‘ın vermiş oldugu karar ile güvenlik iş sendikası ‘na kayyum atanması ile sonuçlandı.

Güvenlik iş sendikası başkanı ve yönetimine açılan davalar

Güvenlik iş sendikasının genel başkanı olan Ömer çağırıcı ve yönetiminde olan bir çok kişiye evrakta sahtecilik, tehdit, naylon fatura, gibi suçlardan dava açıldığı elimize gelen belgeler sonucu sizlerle paylaşmıştık. Sendikanın günden güne kötüye gitmesi, genel başkan yardımcılarının mekanda eğlenmeleri, Ömer çağırıcının 600 bin değerindeki ev ‘nin gündeme gelmesiyle, sendikaya acılan kayyum davası hızlandı ve 27.01.2020 ‘de yerel mahkemenin vermiş oldugu karar neticesinde kayyuma karar verildi.

Güvenlik iş sendika Yönetimine el çektirilecek mi

Kayyum istemli davanın yönetime el çektirilmesi hususunda açılması gözlerden kaçmazken, bu istemli dava sonucunda yönetim tamamen sendikadan el çektirilebilir. Bu gibi davalarda Kayyum devreye girdiği andan itibaren sendika yönetimi genel merkeze dahi giremez ve genel başkan dahil tüm yönetimin yapmış oldugu işler araştırılır ve yönetim kayyuma geçer. Sendikaya dava açan kişiler ile yaptığımız görüşmede, bu işlem uygulandığı taktirde yapılan usulsüz işlerin tüm evraklarını kayyum yönetimine ile paylaşılacaktır ve nerede ne gibi işlem yapılmış, hangi evraklarda oynama olmuş, nerelere para aktarılmış gibi bir çok konuya müdahil olacaklar ve kayyum yönetiminin araştırması bu konuda kolay olacak DEDİ.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı