Güvenlik İşÖzgüven sendikası

Güvenlik iş ’deki kurumlar özgüven sen ‘e geçiyor.

Güvenlik iş ’deki kurumlar özgüven sen ‘e geçiyor.

Güvenlik iş sendikası üyelerin çoğunluğu özgüven sendikasına geçiş yapmaya devam ediyor. Türk iş konfederasyonunda faaliyet yürüten güvenlik iş sendikası üyelerinin, Hak iş konfederasyonuna bağlı özgüven sendikasına geçişlerinin hızlanması güvenlik iş sendikasını tedirgin etmeye devam ediyor.  Üyelerin geçiş yapmalarının sebeplerinin başında ilgisizlik, yanlış bilgi verme ve  sendikaya kayyum davaları gibi sebeplerden dolayı kurum çalışanları istifalarına devam ettiği iddia ediliyor. Sendikadan istifaların başlıca sebepleri ise

Ömer çağırıcının 600 bin tl değerindeki evi

Güvenlik iş sendikası genel başkanının Ankara merkezli 600 bin tl2lik evinin tapusunun sosyal medyaya düşmesi ve genel başkanın bu konuyu açıklama ve mal beyanı bile yapamaması üyeler arasında ikilem oluşturarak istifaları art arda getirdiği belirtiliyor. Güvenlik iş sendikası bu konunun medyaya yansımasından sonra kamu kurumlarında tektif elbiseyi içişleri bakanı ile görüşmelerimizin devam ediyor gibi bir açıklama ile gündeme gelmeye çalıştığı bilinmektedir.

Genel başkanın 600 TL’lik evi

Genel başkan yardımcılarının gece kulübündeki resimleri

Güvenlik iş sendikası genel başkan yardımcılarının bir gece kulübünde eğlence resimlerinin sosyal medyaya düşmesi ve Başkan yardımcısı Ahmet DURUCUK ’un dansöze para taktığı anki resmi en cok gündem olan konulardan biri olmuştur. Cogu üye bizim paralarımızı gece kulüplerinde dansözleremi takıyorsunuz diyerek istifa ettikleri, bu istifaları durdurmak amacı ile ise Ahmet durucuk ve Fevzi karataş ’ın bir gün sonra bir camide resim paylaşmaları üyeleri istifalarını durduramadı. Ülkenin ve işçinin zor dönemlerden geçtiği bu kötü süreçte bu harcamaların nereden ve nasıl olduğuna dair genel başkan açıklama bile yapmadığı bilinmekte.

Haberin detayı için Tıkla

Öz güven sen ’e güvenin tam olduğu belirtiliyor

Bilindiği ve görüldüğü üzere özgüven sendikası bu tip olaylara karşı temkinli ve dikkatli adımlar atarak sendikal faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Kurumlarda çalışan güvenlik görevlileri tarafından sevilen ve güvenilen sendika olduğu iddia ediliyor ve günden güne hızlı adımlarla büyüdüğü görülmekte. Kurulduktan kısa süre içerisinde Hak iş konfederasyonuna bağlanan öz güven sen, öz iş sendikasının da bitmesine neden oldu ve kısa süre önce hak iş konfederasyonundan öz iş sendikası ihraç edilerek öz güven sendikasına konfederasyon içerisinde güven tazelenmiş olduğu görülmekte.  Güvenlik iş sendikasında olan cogu kurum üyeleri istifa ederek özgüven sendikasına üye olmaya devam etmekte. Sendika tarafından tedirginlikle istifaları durdurma cabaları devam ederken en son olarak genel başkan ömer çağırıcının birleşelim çağrısına hiçbir sendika duymazken başkanın yapmaya çalıştığı atak ise boşa çıktığı belirtiliyor.

özel güvenlik
özel güvenlik haber

Etiketler

Bir Yorum

  1. kişini kazandığı para benim ilgiledirmez güvenlik kardeşlerimi savunuyormu bu parayı hakkediyormu bu beni ilgilediri ona bakarsa bütün sendikaları hemen hemen hepsinde milyon tl arabalar var bunlar işçini aidtında geliyor asılında o parayı kulanma hakkı işçilere verilmeli
    sendika başkanlarına en fazla 6 bin maaşı olmalı daha fazlası olmamalı
    aidat lar düşürülmeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı