Güvenlik görevlisi dahil banka aracını soydular

0
161

Güvenlik görevlisi dahil banka aracını soydular

Banka ve kurumlar arası para aktarımı yapmış özel Bir firmadan, döviz nakli esnasında iki çuval içerisinde tespit edilen 4 milyon 795 bin Euro çalındı.

Hırsızlıkla alakalı 4 şüpheliyi gözaltına alan polis, güvenlik görevlisi de arasında yer aldığı 4 zanlıyı arıyor
Adana’da, banka ve kurumlar arası para aktarımı yapmış Bir firmadan nakil için yükleme yapıldığı sırada 4 milyon 795 bin Euro çalındı, 4 kuşkulu gözaltına alındı.Merkez Yüreğir kazası Karataş Caddesi ‘nde para aktarımı ile ilgili lojistik hizmeti veren Bir firmanın binasından Bir bankaya nakil için hazırlık yapıldı.

Para nakil aracına yükleme gerçekleştirildiği sırada güvenlik sorumlusu, elinde tespit edilen iki çuvaldaki 4 milyon 795 bin Euro’yu alarak kendini bekleyen otomobile binip kaçtı.İhbar üstüne hadise adına sevk edilen polis kümeleri çalışma başlattı. Hırsızlıkla alakalı 4 şüpheliyi gözaltına alan polis, Güvenlik Görevlisi de arasında yer aldığı 4 zanlıyı arıyor.

“ŞAHIS 2013’TEN BU YANA BİZİMLE ÇALIŞIYORDU”

Para transferini sağlayan şirketin İç Muayene Başkanı Hasan Ali Şen,vaka nın gerçekleştiği yerde gazetecilere yaptığı izahta, Burak E’nin para aktarımı esnasında, iki çuval parayı yan yola yaklaşan Bir farklı araca götürerek çaldığını ifade etti. Olayda 4 milyon 795 bin avronun çalındığını bildiren Şen, “O gün onun üstünde ek paralar da vardı fakat çalınmaya mevzu para 4 milyon 795 bin avro. Şu anda güven birimleri konuyla ilgileniyor. Şahıs 2013’ten ardından bizler ile çalışıyordu. Şüphe uyandıracak davranışı olsaydı ihtiyaç duyulan önlemler alınırdı. Bu para, farklı bankalara aitti.” dedi.

özel güvenlik

güvenlik haber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here