Güvenlik Alımları

Güvenlik görevlisi alımı

Güvenlik görevlisi alımı nasıl gerçekleşir

Kamuda taşeron olarak Güvenlik görevlilerinin kadroya geçmesiyle birlikte popülerliği günden güne artan özel güvenlik işi için şirketlerin eğitim almak ve iş ilanı arayanların yoğunluğu görülmektedir. Kamu kurumuna güvenlik görevlisi alımı olarak, 8 aylık kapsamda çalışma yürüten Typ güvenlik alımı bilinmekte olup, şu anda Türkiye genelinde kamu kurumuna herhangi bir alım görünmemektedir. Typ olarak kamu kurumlarına alınan işçilerin, taşeron işçilerinin sürekli işçi pozisyonuna geçiş döneminde kadro alınmamış, alınmama sebebi olarakta çalışma sosyal güvenlik bakanlığından yapılan açıklamaya göre İŞKUR üzerinden süreli işçilerin kadroya geçişlerinin gerçekleştirilmediği yönünde açıklamaları olduğu bilinmektedir. İŞKUR üzerinden genellikle özel sektör üzerinde alımlar gerçekleştirdiği bilinmekte olsada son dönemlerde kamu kurum ve kuruluşlarına da iş kur üzerinden alımlar yapılmaktadır.

Güvenlik görevlisi alımı işkur üzerinde

İşkur üzerinden genel olarak bilindiği üzere özel sektör alımları gerçekleştirilmektedir. Son dönemlerde ise kamu kurum ve kuruluşlarına da işkur üzerinden alımlar gerçekleştirilmektedir. En son olarak Sağlık bakanlığına bağlı hastaneler ve kredi yurtlar kurumuna işçi alımları da işkur üzerinden gerçekleştirildi. Typ olarak okullara güvenlik ve temizlik alımlarıda işkur üzerinden gerçekleştirilmektedir. Kamu kurumlarına Devlet Personel Başkanlığı ile işkur ’un ortak protokolü ile gerçekleştirilmektedir.

Güvenlik görevlisi maaşları yetersiz

Gerek kamu kurum kuruluşlarında çalışan gerekse özel sektörde çalışan güvenlik görevlilerinin en büyük sorunlarından bir tanesi maaşların azlığından şikâyetçi. Silahsız olarak görev yapanların maaş ortalaması 2100 – 2700 arasında olurken, Silahlı özel güvenlik görevlilerinin ise 2700 ile 3200 standartları arasında olduğu bilinmektedir. büyük şehirlerde çalışma hayatlarını sürdüren özel güvenlik görevlileri aldıkları ücretlerin yetersizliğinden şikayetçi.

özel güvenlik haber

özel güvenlik
özel güvenlik haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı